Arçelik 18030 Klima Arızası

filtrelerin altında evaparatör yüzeyine baktığın zaman sağ tarafta karlanma veya buzlanma var mı? eğer karlanma veya buzlanma var ise gazı eksik diyebiliriz. üfleme sıcaklıklarını ölçebilirmisin. sağ taraf ile sol taraf arasındaki sıcaklık farkına göre yorum yapalım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
karlanma falan yok enterasan olan iç üniteye gelen borulara baktım o da soğuk yani ince olan anlamadım nedir bu

merhabalar,
arkadaşım iç ünitenin kapağını sökün.üstten baktığınızda serpantin(evaporatör) emiş lerinin temiz yani hava geçebilecek durumda olup olmadığını denetleyin.aynı durumla defalarca karşılaştım.Hakan bey'in tarif ettiği gibi yapın.gaz eksikliği tamamlanmıştır doğrudur ancak neye göre ilave yapıldı yada gaz neden eksildi?gaz yine eksilmiş olabilir.çözüm gerçek arızaya ulaşarak bulunur.işinizi yapan firmayı tekrar çağırıp yardım isteyin.direk kendiniz müdahale edebilmiş olsaydınız sorun kolay çözülebilirdi ancak görsel olarak yapılabilinecek pek bir şey yok.müdahale egerektiren bir durum bu.

kolay gelsin

bugün gene çalıştır klimayı ince olan borunun soğumadığını farkettim yani bu boru soğumayınca iç ünite sadece üflüyo ne sıcak ne soğuk ancak boru soğuyunca bi taraf soğuk bi taraf ılık üflüyor deli olcam ya nasıl bişey bu

bugün gene çalıştır klimayı ince olan borunun soğumadığını farkettim yani bu boru soğumayınca iç ünite sadece üflüyo ne sıcak ne soğuk ancak boru soğuyunca bi taraf soğuk bi taraf ılık üflüyor deli olcam ya nasıl bişey bu

Bende Hakan Abime ve Sezercan abime katiliyorum.Qaz eksik.Bende bir nece defa boyle olaylarla karsilasmisim.Hepsinde qaz eksik problemi.

iyide bu gaz nerden kaçar yeni tamamlattım

Bulman lazim Abim.oyle sarj yapsan yine kacar

merhaba,
gaz kaçağı yerine göre kolay bulunan yerine görede uğraştıran bir durum.ilk bakacağınız yer rekor bağlantılarınız.gaz kaçmasına aslında pek üzülmeyin asıl üzüleceğiniz konu atmosfere saldığınız CFC gazı hem maddi hemde çevre olarak zarardasınız.bizden sonraki nesile hiç te hoş olmayan miras bırakıyoruz.hiç bir soğutma sistemi sebepsiz gaz eksiltmez.işinde ehil olmayan kişilerde asla kontrol yapmadan gaz şarjı yapıyorlar akabinde de aynı sorun yine yaşanıyor.üzücü bir durum.tüm kullanıcıların bilmesi gereken konu soğutucu gazların öyle yada böyle çevreye verdiği zarar ve bu bilinçle hiç bir zaman ucuz işçilik yapan tecrübesiz kimselere işlerini yaptırmaması.

kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…