arçelik 4450fd

bakımcıı

Uzman Üye
bu makinanın kapı açma düğmesi üzerindeki ışık yanıyor başka hiç bir işlem yapmıyor diğer hiç bir ışık yanmıyor.ne yapmam lazım

krtın üzerinde d21 yazan diyotun bir bacagını kes.[kartın tam ortasındaki trafonun dibinde]

kartın onarımı sıkıntı yaratırsa yenisi 37 tl

Meslekle ilgili bir bilgi paylaşımı yapıyorum . Nedenini sormanıza gerek yok.uygulayın çalışmaz ise tekrar takarsınız..boşuna konmuş bir diyot olduğunu söktüğünüzde anlıcaksınız.amacının hiç bi önemi yok.tam tersine 240 volt ve üzerinde kısa devre olup kartın 12 volt beslemesini bloke eder.ve kart çalışmaz.söktüğünüzde ise hiç bir sorun çıkmaz.

Meslekle ilgili bir bilgi paylaşımı yapıyorum . Nedenini sormanıza gerek yok.uygulayın çalışmaz ise tekrar takarsınız..boşuna konmuş bir diyot olduğunu söktüğünüzde anlıcaksınız.amacının hiç bi önemi yok.tam tersine 240 volt ve üzerinde kısa devre olup kartın 12 volt beslemesini bloke eder.ve kart çalışmaz.söktüğünüzde ise hiç bir sorun çıkmaz.

ustam d21 diyodunu değiştirdim.sorun çözüldü emeğine sağlık çok sağol.

üstad 4120j d21 diyotunun ayagı kestim sorun cözüldü ilerde sorun yaratırmı bu şekilde çalışması aksi taktirde diyotun yenisini takayım..bir sorunum daha var sıemens 53211 camaşır makinası su almıyor veltilde sorun yok kart tan kaynaklanan bir sorun ama bulamadım sorunu bilgisi olan varsa yardımlarınız beklerim tşklr

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri