Araçta Laptop Şarjı

smartpin

Üye
Merhaba arkadaşlar
Araçta notebookumu şarj etmek istiyorum
Şarj cihazı değerleri 19.5V 16.92A 330W
Araç çakmaklığında ise 12V 120W yazıyor
çinden tataliken marka 1000w tam sinus inverter aldım ama ucuz ve kalitesiz birşey gibi geldi araca bağlamak için güven uyandıramadı. laptopu arabada şarj etmenin en makul yolu nedir?

teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar
Araçta notebookumu şarj etmek istiyorum
Şarj cihazı değerleri 19.5V 16.92A 330W
çinden tataliken marka 1000w tam sinus inverter aldım ama ucuz ve kalitesiz birşey gibi geldi araca bağlamak için güven uyandıramadı. laptopu arabada şarj etmenin en makul yolu nedir?

teşekkür ederim
Laptopun enerji ihtiyacını karşılayabilecek, Kaliteli tam sinüs inverter cihazı kullanmaktan başka seçenek yok.
Bence ..

Araç çalışırken de olsa inverter ile DC12V'den AC220V'ye ve sonrasında tekrar DC19.5V'ye çevirmek epeyce bir kayıp içerir. İnverter yerine 400-500 watt gücünde dc-dc gerilim yükseltici regülatör daha mantıklı. Yine de motor çalışır halde değilse, kullanıma bağlı olarak belli süre sonra akü marş yapamayacak hale gelebilir!
Çakmaklığın sigorta gücü yetmeyebilir. O yüzden 30-40A bir sigorta (fuse tap) üzerinden doğrudan yükselticiye bağlanmalı.

Çakmaklık için (guvenlik amaçlı) 10A hat ve sigorta kullanılmıştır.
İnverter devresi için aküden direk sigortalı bağlantı yapılabilir veya sigorta tablosunun boş yerinden sigorta üzerinden hat çekilebilir.
400-500 watt gücünde dc-dc gerilim yükseltici regülatör daha mantıkl
Örnek var mı? İncelemek isterim

750- 1000 watt arası olanı varsa tercih edilebilir.
Bu tür ürünlerde abartı oluyor.
Bazıları Etiket değerlerini karşılayamıyor.

Araç çalışmadığı zaman yapılacak şarjda Aküyü bitirmemesine dikkat etmek gerekir.
Veya şarj işlemlerini araç çalışırken yapmak uygun olur.

Araçta Laptop şarjı için DC DC step up converter devresi kullananlar varsa, tecrübelerini paylaşırlarsa, okumak isterim.

Şimdilik araçta Laptop şarjı için,
tercihim/önerim tam sinüs inverter devresi dir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,845
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Geri