Ariston Nofrost

demiray teknik

Profesyonel Üye
arkadaşlar bir tanıdık vasıtası ile bir ariston nf geldi
195 kalorilik embraco komp takılmış kendi kılcalı iptal edilip dışarıdan bir kılcal takılmış...
bu marka ile daha önce hiç karşılaşmadığımdan
sormak istediğim şunlardır...
1: komp kaç kaloriliktir... sanırım 195 kalori bu cihaza fazla gelecektir.. gaz miktarı 90 gr 134 olarak verilmiş...
2:kılcal boyu kaç cm olmalıdır
3:cihazın üzerindeki kondanser çok küçük göründü gözüme yaklaşık 25x17 cm lik bir kondanser var...
yorumlarınızı bekliyorum
saygılar...

arkadaşlar bir tanıdık vasıtası ile bir ariston nf geldi
195 kalorilik embraco komp takılmış kendi kılcalı iptal edilip dışarıdan bir kılcal takılmış...
bu marka ile daha önce hiç karşılaşmadığımdan
sormak istediğim şunlardır...
1: komp kaç kaloriliktir... sanırım 195 kalori bu cihaza fazla gelecektir.. gaz miktarı 90 gr 134 olarak verilmiş...
2:kılcal boyu kaç cm olmalıdır
3:cihazın üzerindeki kondanser çok küçük göründü gözüme yaklaşık 25x17 cm lik bir kondanser var...
yorumlarınızı bekliyorum
saygılar...

ANLAŞILAN İŞ BAŞA DÜŞTÜ......:eek::eek:

arkadaşın üzerindeki motorun numarasını verirsen kaç kolori olduğunusöyleyebilirim ben daha önceleri ariston nofrosla çok uğraştın motor 195 kalorilik ise dolaba tam gelir ama cılcal boyunun nekadar koydunu bilmemlazım kendi kılcalı tam geliyor tıkanıklık yok ise

Muhtemelen bu işi Ariston servisi yapmıştır. Daha önce de duymuş ve görmüştüm. Tıkanmadan ötürü Kompresör , kılcal ve evap dönüş borusunu değiştiriyrlar. bence 195 kalori sıkıntı çıkarmaz

bencede sorun olacağını sanmıyorum dolabı çalıştırıp otomatiğe giriş çıkışlarını dönüş borusu soğukluğunu şoklama ve soğutucu bölüm sıcaklıklarını değerlendirerek karar verebilirsin.

arkadaşlar cevaplarınıza teşekkürler ama
mesajı yazdıktan bir gün sonra
1/4 (arcelik 475t)bir kondanser takıp sistemi normal haline getirip müşterisine çoktan yolladım

motorları genelde 170 kalori muhtamelen kılcal tıkalıdır devamlı yag basıyor eski motorları sistem temizliğini yapsaydın içinden çıkan yagıda görürdün

abi bu aristonu kaldırsınlar piyasadan mümkünse :) işi bilmediğimizden deil görünce inme iniyoo bana

- - - Updated - - -

abi bu aristonu kaldırsınlar piyasadan mümkünse :) işi bilmediğimizden deil görünce inme iniyoo bana

Forum istatistikleri

Konular
129,063
Kullanıcılar
451,336
Son üye
ayllnnsrrr

Yeni konular

Geri