Arkadaşlar hasta cocuk icin yardımcı olursanız

Ustalarım merhaba benim 3 yasında hasta bir cocuğum var ventilatör yani solunum cihazına bağli yasıyor bu cihazin elektirk girisinde 100-220volt 2amper 50-60hz yazıyor kaç wat cekiyor bilmiyorum cihaz kendi kücük bir bataryasi ile 3 saat calisiyor buna bir akü ve invertör alsam 7-8saat için nasıl bir aķü ve invertör almam gerekli yada sizin bir öneriniz varsa çok sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Allah acil şifa versin, umarım elektrikçi arkadaşlar kısa zamanda yardımcı olurlar.

Allahtan acil şifalar dilerim, bataryaya ulaşabiliyorsan üzerindwki değerleri ver ona göre yorumlayalım, daha büyük değerli batarya koymak başka sıkıntoları düşünmeden en başta tam şarjın daha uzun zamanda tamamlanması demek.

kaç watt çektiğini hesaplamak için volt x amper yaprak ortalama kaç watt çektiğini bulabilirsin,
sadece seyahatte arabada kullanacaksanız 1000w inverter yeter diye düşünüyorum
selamlar, hayırlı bayramlar

Makinaniñ bataryasıni sökemiyorum makinanin dakika bile durmaması gerekli güç kaynaği var yeni aküler aldım 12 volt 7 amp 4 adet bu cihazla 3 saat felan duruyor ben 72 yada 100 amper bir araba aküsü alsam süre uzarmı yoksa küçük aküler alip seri bağlamakmı gerekli birde 100-220 volt yazıyor bu 100 volta kadar çalısır anlamınamı geliyor birde benim araştırdıgima göre invertör araçta cok dalgalanir diyolar rolentide calisirken yada yuksek devirde değiskenlik gösterirmi birde makinanin 24 dc girisi var ama ben soketini bulamadım makina general elektiric israil malı yazıyor servisi bile biiyor bunun soketini birde benim aklimin almadıgı kendi bataryası neden benim dört tane aküden fazlq dayaniyor.

Geçmiş olsun. Rabbim acil şifalar versin.
100-220v yazması bu aralıkta bir voltaj ile çalıştığını gösterir. Yazdıklarınızdan anladığım çok fazla güç çeken bir cihaz olmadığı. Benim size tavsiyem 1.5kva bir bilgisayar ups'i alın. O yeterince işinizi görür.

Sent from my SM-N915F using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Gecmis olsun. Allah sifa versin
Cihaz kabaca 600 w gucte gibi duruyor. Kendi akusunun yanina bir aku daha konulabilir ancak sarj devresi ayni devre oldugundan sikinti olusturabilir. 40 a jel aku ve onu sarj edecek bir redresor guzel olacaktir 10 saatten fazlada yeter diye dusunuyorun

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Muhsin ustam jel akü aldığıma zaman 600 watt çıkışlı birde invertör alalm gerekli olacak herhelde yoksa bu akuyi guc kaynaginin akusu yerine baglayabilirmiyim

Hocam bu cihaz 12v 7a akü ile 3 saat çalışıyorsa 600w falan değildir. Ben hala bir ups almanızın en pratik yöntem olacağını düşünüyorum

Sent from my SM-N915F using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…