Asansör iklimlendirme

1/2hp ile 3/4 hp güçlerinde asansör klimaları yapılıyor. Bir miktar taze hava ile iyi bir konfor elde ediliyor. Tabiki asansör kullanım miktarı bu gücü değiştirebiliyor. Dış ünitesi kabinin üst kısmına konuyor. asansör boşluğunda ısınan havayı asansör yukarı aşağı indikçe dışarı attığından kondanzasyon bakımından her hangi bir sorun olmuyor. Asansör deyip geçmeyin güneş alanlar ve kişi sayısı fazla olanlarda pilli fanlar bile takılıyor. elektrikler kesildiğinde havasız kalma ihtimaline karşı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu tarz yerlerde sogutma kabin içinde değil,asansör boşluğunda oluşturulur yani asansör boşlugunu soğutmak en doğru çözümdür.Fakat maliyeti ve tüketimi yüksek olduğu için lükstür.2-3 m2 lik kabinin içine klima takılmaz.

asansör klıması var olan bi cihaz ve üreten saygın firmalar var bizde üretiyoruz istersen sizin asansörede yaparız fan uygulacaksanda şuan en ıyı fan radyal fanolur

uludag klima olarak Asansor kliması üreten tek firmayız yurt içinde ve yurt dısında yüzlerce referanslarımız var bence urunlerimizi kesin incelemelisin o zaman ne yapacağıda dair fikrin olusacaktır

yav kusra kalmayında okuyunca çok güldüm . napıyor bunlar asansörle seyrüsefere mi çıkmışlar duyanda asansörde yaşıyorsunuz sanar . gerçekten böle bir sorunlamı uğraşıyorsunuz. ? böle bişey yaparsanız dünya tarihinde asansöre siplit klima takan bir türk olarak altın harflerle adınızı yazdırırsınız. bir ara minibüste felan fotosunu gördüm o an ölmüştüm. eğer sizde böle bişey yaparsanız lütfen burda fotolarını paylaşırmısınız . şu günlerde gülmeye çok ihtiyacım varda. öldüründe gurtulak.

Bodrumda yazlığı olan insanların köpek kulübesine banyosuna ve hatta tualetine klima montajı yaptığımı hatırlıyorum. ilk başta illa ki komik geliyor ama para konforda sınır tanımıyor :)

Arkadaşlar . İşyerimizdeki idari personel asansörümüz sıcaktan pişiyor ve bende tepesine fan takayım dedim . Firma fanla soğutamıyacağımı soyledi ve klima filan takabilirsiniz dedi . Aslında ben hala fanda ısrar ediyorum 12X12 fan idare etmezmi acaba ? Klima taksam dış ortamla nasıl irtibatını saqğlıyacağım . Sağolun

Asansör Klima - Uludağ Pano Klima Sistemleri BURSA
w w w. a s a n s o r k l i m a l a r i . c o m

bu iş için üretilen profesyonel klima cihazı. Birçok yerde de kullanılıyor.........

Asansör Klima - Uludağ Pano Klima Sistemleri BURSA
w w w. a s a n s o r k l i m a l a r i . c o m

bu iş için üretilen profesyonel klima cihazı. Birçok yerde de kullanılıyor.........

bi firmada iş yapmıştık sırf asansör makine dairesini soğutmak için binadaki asansörler hızlı bu yüzden çabuk ısınıyor hiç bir şekilde soğutamıyorlardı mahalde havalandırma gibi şanslarıda olmadığından bu yola başvurmuşlar sorun halloldu daha sonra buradaki sorun gibi insanların sorun yaşadığı bir asansör mevcuttu buraya ne yapabiliriz diye sordular biz de ya asansör şaftını soğutalım hava akımı olsun fanlar vasıtasıyla kabin soğur ya da kabini bizim soğutucu cihaza göre tasarlayın dedik kabini yapabileceklerini söylediler asansörün kabinini alttan ve üstten biraz daha büyüttüler alt bölmeye soğutucu ve evaporatörü yerleştirdik köşelerden hava kanaları çıkıp menfezlerden üfleme yapıyordu sorun halloldu bu işler arz talep meselesi paran olduktan sonra pekçok şeye çözüm bulabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri