asansör kazaları

anemonnn

Üye
Arkadaşlar asansör üzerine çalışan bi firmada Elek-Elektronik mühendisi olarak görev yapıyorum.İşimden memnunum fakat sizin de bildiğiniz gibi asansörler kazaya açık araçlar.Uygulama projesini imzaladığımız bir asansörde meydana gelebilecek kazalarda ne kadar sorumlu olduğumuzu merak ediyorum.Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

bayağı sorumlusun ama hatanın kendi firmandan olmadığını kanıtlayana kadar

merhaba arkadaşım öncelikle asansör montajının uygun kriterlerde montajının yapılması gerekli ruhsatlarının alınmış olması ve kriterlere uygun düzenli bakımlarının yapılması ve gerketiğinde arızalı parçaların değişiminin yapılması gerekmektedir.mutlaka asansöre ait Bakım kartı ve değişen parçalarında bu kartlara işlenmesi gerekmektedir.asansör kapı ve kabin içerisinde mutlaka kullanma talimatı olmalıdır.bakım veya arıza durumlarında mutlaka kat kapıları üzerine asansör bakımda yada arızalı ifadesi yazılı bir belge yapıştırmalısınız ayrıca kapı önlerine şerit bant veya kapıların önlerinde fiziki bir engel koymalısınız.aldığınız önlemleri yazılı olarak ilgili asansörün bina yöneticisi veya resmi kurumlarda idare müdürlerine bildirmeli ve imzasını almalısınız bina yöneticisi veya idare müdrleri bu fiziki önlemleri korumakla yükümlü olup kaza durumlarında firma kadar olmasada en azından 8 de 1 oranında mahkemede sorumlu tutuluyorlar umarım yardımcı olabilmişimdir iyi çalışmalar

Asansör kabinlerini inçelemiştim bi ara.Elektrikten bagımsız bir şekilde çalışan ve asansörün gerektiginden hızlı bir şekilde hareket eder ise mekanik olarak kendini frenleyen bir sistem var.Yani kabinin düşmesi çok zor.Tabiki bakımları zamanında yapılırsa.

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Sayın alpy saydığınız tutumların bir çoğu çalıştığım asansör firmasında önemsenmiyor.Bakımcıların bakım anlayışı gittikleri binalarda kapıcıyla sıgara içmenin ötesine gitmiyor.Bu firmada devam etme konusunda yeniden düşünmem gerektiğini anladım.Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.Saygılarla...

sayın anemon umarım verdiğim bilgiler yaralı olmuştur ben teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim verdiğim bilgiler tamamen tecrübe sonucudur.

Bu konuda beni tatmin edici cevabı yalnız sizden aldım.Teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

asansörlerin her ay periyodık kontrollerı zorunlu olduğunu duymuştum ama nekadar kontrol ediliyoruz oda ayrı mesele.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…