Aselsan cep telefonu Üretmelİ

ibrahim_89

Üye
Aselsan neden üretim yapmıyor paramız Türkiye de kalır

Benim kişisel fikrim sadece

Bu konuda bir kamoyu baskısı olsa iyi olacak!!!

NOT:
Aselsan-1919 Modeli ile 1994 de dünyada cep Telefonu üreten 5 firmadan biriydi!!!
aselsan-1919-telefon.png

ne yapsın garibim nokia varken ona laf düşmüyor demekkine

bir de cep telefonu artık cep telefonluğu yapmıyor sadece için de oyun moyun da oynuyorsun ondandır

aselsan en azından ciddi telsiz üretiyor

arkadaşlar bu konuyu açtıktan sonra biraz araştırma yaptım ki şu bilgilere ulaştım. Örnek vermek gerekirse Motorola yani amerikanın aselsanı dieyebiliriz. cep telefonu üretiminden Bu şirket çok büyük zarar yapmış ve şuan Telefon üretimini durdurmak üzere olduğu söyleniyor. yani aselsan belli bir müddet bu telefonu üretmiş ama kısa sürede elini eteğini çekmiş. Yani bu demek oluyorki orada bazı ileri görüşlü arkadaşların fikirleri üzerine olmuş gibi bir his versede aselsan şuan yükselişte olan şirketlerden ve her geçen gün büyüyorlar. VE günümüz teknolojilerini TC ye kazandırıyorlar hatta bunu başka ülkerlere satıyorlar. Helal olsun. Zaten piyasayı çin malları mahvetti Koskoca Nokia nın bile Tahtı tehlikede darısı motorolanın başına.

Ama Aselsan da isteğim şu olabilir. Nostalji olması amacıyla Bu 1919 adlı ürünü tekrar piyasaya sürebilir sınırlı sayıda hatta daha şık bir biçimde. KEsinlikle güzel satış olur. Başta ben alıcam çünkü ;D Eğer elinde 2. el olan varsa ben ilgileiyorum. iyi günler

Ne güzeldi ya.O zamanlar öyle melodi yükle,kontrolkalemi yaz 35510 a gönder,kontrolkalemi forumunun jenerik müziği cebine gelsin olayı falan yoktu :) her telefonda bethowen bach falan çalarken aselsan 1919 da 10. yıl marşı,üsküdara gideriken aldı da bir yağmur vardı.Ben tridine bandımın müziği olmadığı için almamıştım :)
Bir de model numarasına bakar mısınız?1919 Atatürk'ün samsun'a ayak bastığı tarih.Kurtuluş mücadelesinin maşladığı tarih.Çok hoş bir şey aslında.Ama kaçımız aldık ki bunu?Yani biz sırf NOKAİDE(nokiayı telafuz bile edemiyorduk o zamanlar) wap varmış abi diye nokia almadık mı?Wap ne abi diye sorulduğunda da bilmiyorum ki ,demedik mi?
Yani 55 milyon Türk vatandaşı(o zaman nüfus o kadardı) çoluk çocuğu çıkaralım 5000 000 telefon müşterisi diyelim) aselsan telefon aldı da,onlar üretimi devam ettirmedi mi?Yoğurdu bile yabancı markalardan seçen bizler,cep telefonun yerlisini aldık ta onlar mı üretmedi?
Bazen oluyor yerli bir ürün çıkıyor,ama dandik oluyor,almak istemiyorsunuz,kabul ediyorum.Ama aselsanın o telefonu dandik değildi.Hatta aselsan askeri elektronik sanayii ya telefonları da tam askeri.Düşmanın tankına fırlatsan,tankı delip geçecek cinsten sağlam bir şeydi.

aselsanın bu konuda bence yeterince fırsatı ve bilgisi var bunu üretebilecek teknolojiside var. hatırlıyorum cep telefonları ilk yaygınlaştığında aselsan telefon üretiyordu.şimdide üretebilir. yeter bu kadar yabancı mala para ödemek. neden teknolojiyi sadece ordu için kullanıyorlar bu millet türk yapımı telefon kullanarak kendi kendine bir konuda daha yardımcı olabilir

yanlışsam düzeltin ülkemizden yanlızca ceptelefonlarına yılda20 milyardolar para gidiyomuş yazık gerçekten milli irade aşılanmalı bu paraların bir kısmı sömürgeci ülkelere vergi olarak gidiyor.üretim yapamadıktan sonra bu dahada artarak devam edicek.saygılar

m-usta-fa ' Alıntı:
Ne güzeldi ya.O zamanlar öyle melodi yükle,kontrolkalemi yaz 35510 a gönder,kontrolkalemi forumunun jenerik müziği cebine gelsin olayı falan yoktu :) her telefonda bethowen bach falan çalarken aselsan 1919 da 10. yıl marşı,üsküdara gideriken aldı da bir yağmur vardı.Ben tridine bandımın müziği olmadığı için almamıştım :)
Bir de model numarasına bakar mısınız?1919 Atatürk'ün samsun'a ayak bastığı tarih.Kurtuluş mücadelesinin maşladığı tarih.Çok hoş bir şey aslında.Ama kaçımız aldık ki bunu?Yani biz sırf NOKAİDE(nokiayı telafuz bile edemiyorduk o zamanlar) wap varmış abi diye nokia almadık mı?Wap ne abi diye sorulduğunda da bilmiyorum ki ,demedik mi?
Yani 55 milyon Türk vatandaşı(o zaman nüfus o kadardı) çoluk çocuğu çıkaralım 5000 000 telefon müşterisi diyelim) aselsan telefon aldı da,onlar üretimi devam ettirmedi mi?Yoğurdu bile yabancı markalardan seçen bizler,cep telefonun yerlisini aldık ta onlar mı üretmedi?
Bazen oluyor yerli bir ürün çıkıyor,ama dandik oluyor,almak istemiyorsunuz,kabul ediyorum.Ama aselsanın o telefonu dandik değildi.Hatta aselsan askeri elektronik sanayii ya telefonları da tam askeri.Düşmanın tankına fırlatsan,tankı delip geçecek cinsten sağlam bir şeydi.

Arkadaşım gerçekten doğruları söylemişsin bizim ithal hastalığımız olmasaydı zaten en iyisini biz üretiyor olurduk

bizde yabancı marka , gösteriş hastalığı varken hiç bişi olmaz

aselsan tabiki en güzellerini bile üretecek büyük firmalardandır... ama bizim türk insanı biraz gösterişe ve lükse meraklı olduğundan aselsan herhalde bunun farkında
çünkü şu an markasını hatırlayamadım fakat türk üretimi bir cep telefonu hatırlıyorum hiç tutulmamıştı

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,319
Son üye
mohamed elkilani

Yeni konular

Geri