ATV31 M340 ve MODBUS yardım...

mutluhayri

Üye
Arkadaşlar başlıkta da yazdığım gibi bir haberleşme konusu hakkında yardım talep edeceğim.
Atv 31 sürücüyü m340 a gerekli bağlantıları yapıp bağladım.
modbus kablosu da tamam. (bildiğimiz ethernet kablosu olur)
Unity den gerekli olan modbus ayarlarını yaptım.

Type: Master
Transmission Speed: 19200
Data: RTU 8 bits Stop: 1 bit
Parity: None

Aynı ayarları Atv 31 in Communication menüsünden de yaptım.

Bundan gerisi hakkında yardım gerekli..
Unity programında write_param gibi bazı bloklar kullanılarak haberleşme oluşturulması gerekiyor. İşte tam bu noktada yardımlarınızı bekliyorum. Geldiğim son nokta ortada. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Umarım yardım edebilen birisi çıkar..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
m 340 dediğin ürün nedir
onu açıklarsan yardımcı olabilirim

Bu forumda sorduğum hiçbir soruma cevap alamadım nerdeyse..
Türkiyenin en büyük otomasyon forumu deniliyor ama bence hikaye. TR de adam akıllı bir yardımlaşma forumu yok bence. Otomasyon konsunda tabi. Konuşulan şeyler hep aynı. Yok PLC nasıl öğrenirim yok şu döküman var mı, plc ye nereden başlamam lazım, operatör panele nereden başlamam lazım gibi şeyler. Herkes döküman için giriyor. Halbuki burdaki dökümanların hepsi de ürünlerin kendi sitelerinde var. Ama hazırlop bir millet olduğumuz için girip oradan araştırıp bulup almak yerine burdan hemencecik indiriyoruz tabi..
Ama uygulama kısmında sorulan sorulara cevap verebilen yok derecede az. Hele soru az karmaşıksa cevap veren yok.
Her zaman olduğu gibi kendi sorduğum soruma kendim cevap veriyorum.

M340 da, ladder ve FBD de ADDM, READ_VAR ve WRITE_VAR blokları ile ATV31 sürücüyü modbus üzerinden haberleştirdim.

Eğer bunu detaylı olarak öğrenmek isteyen varsa yada merak eden varsa bana mailden ulaşabilir.
İyi günler herkese.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu forumda sorduğum hiçbir soruma cevap alamadım nerdeyse..
Türkiyenin en büyük otomasyon forumu deniliyor ama bence hikaye. TR de adam akıllı bir yardımlaşma forumu yok bence. Otomasyon konsunda tabi. Konuşulan şeyler hep aynı. Yok PLC nasıl öğrenirim yok şu döküman var mı, plc ye nereden başlamam lazım, operatör panele nereden başlamam lazım gibi şeyler. Herkes döküman için giriyor. Halbuki burdaki dökümanların hepsi de ürünlerin kendi sitelerinde var. Ama hazırlop bir millet olduğumuz için girip oradan araştırıp bulup almak yerine burdan hemencecik indiriyoruz tabi..
Ama uygulama kısmında sorulan sorulara cevap verebilen yok derecede az. Hele soru az karmaşıksa cevap veren yok.
Her zaman olduğu gibi kendi sorduğum soruma kendim cevap veriyorum.

M340 da, ladder ve FBD de ADDM, READ_VAR ve WRITE_VAR blokları ile ATV31 sürücüyü modbus üzerinden haberleştirdim.

Eğer bunu detaylı olarak öğrenmek isteyen varsa yada merak eden varsa bana mailden ulaşabilir.
İyi günler herkese.

hayri bey iyi çalışmalar. benimde böyle bir çalışmam var ama başarılı olamadım. elinizdeki projeyi veye resmini siteye koyabilirmisiniz acaba.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Bende m340 ile esit pwi indikatoru modbus uzerinden haberlestirmek istiyorum.ADDM bloguna esitin id sini yazdım read blogunada 0 dan 9 a kadar reg leri oku belirttiğim dataya at dedim. Fakat okuma yapamadım. Bilgisi olan ve yardım edecek arkadaş lara teşekkür ederim

Merhaba

Bende m340 ile esit pwi indikatoru modbus uzerinden haberlestirmek istiyorum.ADDM bloguna esitin id sini yazdım read blogunada 0 dan 9 a kadar reg leri oku belirttiğim dataya at dedim. Fakat okuma yapamadım. Bilgisi olan ve yardım edecek arkadaş lara teşekkür ederim

Yardımcı olabilirim sana daha önce ben esit bilkon laumas indikatörlerle rs485 modbus haberleşme yaptım twido ve m340 ta. yaptığın uygulamayı mailime at yardımcı olayım. yalnız esit pwi lar çok parazit alıyor. haberleşmeler ara ara kopuyor.

yardımcı olabilirim sana daha önce ben esit bilkon laumas indikatörlerle rs485 modbus haberleşme yaptım twido ve m340 ta. Yaptığın uygulamayı mailime at yardımcı olayım. Yalnız esit pwi lar çok parazit alıyor. Haberleşmeler ara ara kopuyor.

arkadaşım nasıl bir paylaşım platformu katılımcısısınız, neden burda yazmıyosunuzda mail atarsan yardımcı olurum diyosunuz.

merhaba, oldukça zaman geçti ama foruma arada giriyorum. Bilkonla bende yaptım gayet başarılı esitten vazgeçtim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri