Autocad kullanımı

Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim.Ben teknik lise mezunuyum az çok proje okuma ve çizimi yapabiliyorum.(kağıt üzerinde)sembollerde de anlamama gibi bi sorunum yok.zaten şu an özel bi şirkette çalışıyorum ben sadece kendimi geliştirmek adına çizim yapmayıda öğrenmek istiyorum.Autocad 2009 programım var ama sizin dediğiniz gibi sembollerde elekrik sembolleri yok malesef.Ben mimarisi hazır projenin üzerine hem elektrik projesi çizip hemde değişiklik yapabileceğim bi program arıyorum.netten çok aradım ama çoğu yama olduğu için ya düzenli çalışmıyo yada hiç çalışmıyo.programı bulma konusunda yardımcı olursanız sevinirim verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim...

auto cad ile elektrik biraz zorlanabilirsin bnce_??

Selamlar
excel hazırladığım veriyi autocade atıyorum. Ama arada köprü olmasını istiyorum. Yani excelde değiştirdiğim veri autcadede yansısın. Bunun bi yolu var mı yardım edersiniz çok minnettar olurum.

Selamlar
excel hazırladığım veriyi autocade atıyorum. Ama arada köprü olmasını istiyorum. Yani excelde değiştirdiğim veri autcadede yansısın. Bunun bi yolu var mı yardım edersiniz çok minnettar olurum.

ole komutu ile yapabilirsin. ilave olarak autocadde tablo oluşturma var aynen excell komutlarına göre hücreleri programlayabiliyorsun.

ole komutu ile yapabilirsin. ilave olarak autocadde tablo oluşturma var aynen excell komutlarına göre hücreleri programlayabiliyorsun.

öncelikle cevabın için teşekkür ederim ademcelik;
Ole komutunu biliorum fakat Autocadde tablo oluşturmayı nasıl yapıyoruz. Bigi verebilirmisin...

cvplar için teşekkür ederim arkadaşlar...

öncelikle cevabın için teşekkür ederim ademcelik;
Ole komutunu biliorum fakat Autocadde tablo oluşturmayı nasıl yapıyoruz. Bigi verebilirmisin...

tablo oluşturmak için "table" komutunu kullanabilirsin. ilk çıkan ekranda oluşturacağın tablo hakkında bilgiler giriyorsun (satır sayısı; sütun sayısı; yazı tipi gibi...) daha sonra excel deki gibi programlama yapabiliyorsun. ama özellikle kesme işareti için autocad'de nokta kullanıldığı için autocad ile tablo oluşturmayı zaman kaybı olarak görüyorum. excell olarak hazırladıktan sonra ole komutu ile autocad üzerine aktarmak benim açımdan daha kullanışlı oluyor. Kolay Gelsin.

arkadaşlar elinde autocad set up ve çalışma dökümanları olan varsa paylaşabilirler mi acaba?

Forum istatistikleri

Konular
128,948
Kullanıcılar
451,135
Son üye
M. BUĞRA KÖKSAL

Yeni konular

Geri