autocat

ykarabasan

Üye
meraba autocat kullanmaya yenı başladım ,degerlı ustalar elektrık projesi çiziminde lutfen yardımcı olurmusunuz.Mesela mımarı proje elımıze nasıl geçer bız mımarı projeyı çizermıyız ve kullanılan semboollerın ölçeklerı nasıl olmaktadır.

sen mimar mısın?

BEN ŞİMDİ 10 KATLI BİNA YAPTIRCAM..

ADAMIN TEKİ GİTTİ Bİ MİMARA DEDİ Kİ. BEN 10 KATLI Bİ BİNA İSTİYORUM.. ÇİZ BANA
"EYVALLAH" DEDİ MİMAR ÇİZDİ..
ADAM "HAH OLMUŞ ŞİMDİ Bİ DE BUNLARIN STATİK - PEYZAJ - ELEKTRİK VE MEKANİK VE ASANSÖR PROJELERİNİ ÇİZDİRELİM.."
MİMAR TANIDIĞI ELEKTRİK MÜHENDİSİNE, MİMARİ PROJEYİ YOLLAR. SENİN DE ELİNE MİMARİ PROJE GEÇMİŞ OLUR

Eğer ticari anlamda bu işi yapacaksan sana elektrik projesini çizme işini veren müşteriden yapının mimari projesini istersin.O daha kolay temin eder çizen mimar veya mühendisten. Ya da çizen kişiden autocad formatında sen alabilirsin veya çıktısı varsa aynısını çizebilirsin.Kullanılan elektrik sembollerinin ölçeği olmaz.Planın ölçekli olması lazım.Hangi ölçekte çıktı alacaksan ona uygun büyüklükte çizersin.

kardeş 1/50 oçekte mımarı proje çiziyorum ,fakat semboller kuçuk gelıyor.

Scale yi kullanarak istediğin kadar büyütebilirsin.Sonra ondan copy ile çoğaltırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…