ayık olmak? ama nasıl ?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar merhaba...

Çok dikkatli olmak lazım dolandırılmamak için. Ama bunu tek başımıza nasıl nekadar yapabiliriz bilemiyorum.

Konuyu kısaca anlatmak istiyorum;
Bu hafta kendim dahil 3 kişi (ki bu 3 kişi ben ve çevrem! Kim bilir başka kimler dolandırılıyordur ) saçma sapan şekilde paramızı kaptırdık. 1. Arkadaşım telefonda sörf yaparken bir site acılıyor ve çarpıya basmasıyla biryerlerle üye edilip 30 TL FATURASINA YANSITILIYOR!!! Gsm operatörü bunu üstlenmiyor ve ödemek zorunda kalıyor.

Diğer arkadaşım benzer durumda tokatlanıyor... Daha fenası abonesi olduğu firmayada ulaşamıyor!!!

Ben ise bugun abonesi olduğum gsm firmasını arayıp kredi kartından lira yuklemek istedim ve beni 7010 a yönlendirdiler. Bu alo kontör isimli özel bir firmaymış. Operatör okadar hızlı konuştuki beynim döndü. 20 tl yüklemek için onay verdim. Tamıtamına 128 tl kesildi. Lira yükleme servisi abonelik ücretiymiş !!!!!. Banka kabul etmiyor vodafone kabul etmiyor.

Şimdi bizi kim neden korumuyor ? Ben laf kalabalığına geldim belki aptallağım geldi ama neredeyse hergün birileri arayıp yokluyor. Kredi kartı kullanmayacakmıyız ? Yada her an dolandırılma korkusu ile mi yaşayacagız? Aklım almıyor. Bu nasıl iştir....

Slm. Kardeş seni yönlendiren gsm operatörün ise bütün sorumluluk onlardadır. Şayet görüşmelerin kayıt altinda. Yeni yasaya göre bu bilgileri 3 yıl silemezler silseler dahi kayıt olmadığından yine haklı sen olursun. Yasal yollara baş vur bence.

Artik şebekeler otomatiğe bağlamış müşteri temsilcisi olarak yerleştiriyor yada çalışan temsilciyi ayartip yönlendirme yapıyorlar kendilerine. Benzer olay benimde başıma internet başvurusunda gelmişti Allahtan erken uyandim.

Çok geçmiş olsun

Mağdur durumda ve haklısınız. Tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvurmanızı öneririm. Bu şikayetinizi de ilgili firmalara iletirseniz muhtemelen tutuşup çözüm yoluna gitmeyi önerirler..

Cayma hakkımı kullanarak 128 tl min iadesini istedim. 20 tl kesip 108 tl ödemeyi kabul ettiler. Bundan sonrası bambaşka soytarılık.... taksitli alışveriş olarak bu işlemi yaptıgımdan dolayı bankam 108 tl mi 9 ay taksitli ödeyecekmiş.*****

Hakem heyetine en son gecen yıl gitmiştim. Yerel bir satıcıyla sorunum olmuştu. Yerel esnafa işlem yapamadıklarını , aksi durumda başlarının çook ağrıyacagını söylemişlerdi. 2 gün hıncımdan uyuyamamıştım. Ne deyim...lanet olsun vatandaşına zulum yapan sisteme.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cayma hakkımı kullanarak 128 tl min iadesini istedim. 20 tl kesip 108 tl ödemeyi kabul ettiler. Bundan sonrası bambaşka soytarılık.... taksitli alışveriş olarak bu işlemi yaptıgımdan dolayı bankam 108 tl mi 9 ay taksitli ödeyecekmiş.*****

Hakem heyetine en son gecen yıl gitmiştim. Yerel bir satıcıyla sorunum olmuştu. Yerel esnafa işlem yapamadıklarını , aksi durumda başlarının çook ağrıyacagını söylemişlerdi. 2 gün hıncımdan uyuyamamıştım. Ne deyim...lanet olsun vatandaşına zulum yapan sisteme.
Cayma hakkı tamam, elektrk şu an kesik mi, anında mı kesiliyor, başka alternatif var mı, farkı var mı? Cevaplar saysinde ben de düşünüp hareket edeceğim, teşekkürler.