Ayarlı direnç...

Ayarlı dirençten önce devreyi yakmamak için kullanılan devre elemanı nedir arkadaşlar? final sorusu lütfen yardım edin...

normal dirençdir diye düşünüyorum çünkü ayarlı direnç sıfıra ayarlandığında en azından ayarlı dirence seri bağlı bir direnç ile minimum direnci sıfırdan başka bir değere ayarlamış olursun.

allah allah bizimde final sorumuz sen bizim sınıftan olma potansiyum metre zaten kendisi bir dirençtir hee devreyi korumak için de bir adet direnç konu :

üniversitede böyle bir soruyu final sorusu olarak soran hocayı tebrik ediyorum.

valla mekatronik bölümü okuyoruz hocalarımız bile yok derslerimize bilgisayar hocaları giriyor bizede bir kıyak soru dedi cıkmaya da bilir ama cıksa bile 2 veya 5 puandır

üniversitede böyle bir soruyu final sorusu olarak soran hocayı tebrik ediyorum.

Tebrik et etmesine ama bak bilemeyipte danisanlar var. Demek ki hoca yerinde bir tespitte bulunmus. Bu arada sozu gecen direnc cikis veren devreyi korumak icin kullanilir ama bence bir de giris olarak kabul eden devre icin bir de gerilim sinirlayici (mesela zener gibi) elemana ihtiyac vardir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…