aynı anda bozulan 3 adet step motor?

ibosch01

Üye
selam arkadaslar etiketleme makinaısnda bulunan 3 adet step motorumuz birden bozuldu arıza sebebi ne olabilir.sistemdeki bütün kartları değiştirdim baska calısan bir makinadakilerle.fakat yine düzelmedi sizce ne olabilir??

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Selam,

3 Step motorun da kartı aynı anda yandıysa %80 beslemeleri ortaktır ve soruna besleme kaynağı neden olmuştur diye düşünüyorum.

Analyzer

selam bu ki motorun biri ayrı diger ikisi ortak calısıyor.tek olanda potansiyometre uçlarını karttan cıkarınca tsadüfen calıstıgını gördük.potansiyometreyi ölçtük sağlam.yenisini taktık yine olmadı.

slm kardes ole bısey benımde basıma geldı calısırkende kac tane potansıyometre var orda her motor ıcın ayrı ayır bırde ana potansıyometre var

Selam,

Tam anlayamadım ancak her sürücü için tek pot kullanınca işinizi görüyorsa, stereo potlar mevcut. Yani pot içerisinde 2 pot var. Uçları ayrı şekilde. Stereo pot dersen verirler.

Analyzer

tşkler sorun çözüldü encoder patlamış gözden kaçırmışız.sağolun

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri