Bİlgİsayarin Şİfresİnİ nasil kirabİlİrİm?

abicim bu tür sorunlarda erd commander diye bi program var boot ayarında çalışıyor onla rahatlıkla şifreyi değiştirebilirsin.hem ben ctrl+alt+delete ile administratör yazıp girdim öylede sorun yaşatıyor..

Hemen sıcak sıcak bir adet Pardus Live CD yüklenir (700-800 mb :D ) bununla boot edilir dosyalara erişilir

Veya BartPE cd yüklenir eğer dosyalar özel yapılmadı ise dosyalara erişilir

arkadaslar bu benim ilk yazim olacak insallah faydali olur.
administrator sifresi varsa bununda cozumu var.
erdcommander 2005 veya ustu versiyonunu indirip cd ye yazin. daha sonra bu cd den bilgisayarinizi boot edin.
acildiktan sonra normal windows arayuzu kullanan linux tabanli bir program bu.
acildiktan sonra locksmit basin ve istediginiz kullanici sifresini degistirin veya kirin. kolay gelsin

Merhabalar arkadaşım!
Konu ile ilgili olarak yazmış olduğun
cchasan ' Alıntı:
arkadaslar bu benim ilk yazim olacak insallah faydali olur.
administrator sifresi varsa bununda cozumu var.
erdcommander 2005 veya ustu versiyonunu indirip cd ye yazin. daha sonra bu cd den bilgisayarinizi boot edin.
acildiktan sonra normal windows arayuzu kullanan linux tabanli bir program bu.
acildiktan sonra locksmit basin ve istediginiz kullanici sifresini degistirin veya kirin. kolay gelsin
yazıya istinaden bu yapılan yöntemin sistem dosyaları ile çakışması neticesinde var olan windows işletim sisteminde bulunan sistem dosyaları zarar görmektedir. Sistem şifresi açılabilir... Bu durum gayet kolay ve de iş görür bir durum gibi gözükebilir.. Fakat sonrasında sistemin çalışmasına yardımcı olan ve de asıl sistemi çalıştıran dosyaları hasarlı hale getirecektir. Bence bu tarz işlemleri yapmaktansa sisteme zarar vermeden hiçbir veri kaybı yaşamadan yapılan çözümler daha sağlıklı olacaktır. Kolay gelsin. iyi çalışmalar diliyorum!

Hocam o yöntemler nelerdir?dİyelİm admİnİstrator Şİfresİnİ unuttuk.ne yapacaĞiz?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,067
Son üye
TolgaEren12

Yeni konular

Geri