Bariyer Devresi Yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Nerde okuyorsun sen peki:) ?

Tekirdağ da...
Ödev bizim için çok önemli

Peki bak şimdi Öncelikle sorularına yanıt verelim .
Devre çok basit.Sonra malzemeLer- 2Pil(6-9V motora göre),İki tane buton,Bir tane küçük motor, birde dişli lazım.Motor dişlinin üstünde gidip gelicek.
Anladınmı:) ?

Hayır :D
Pilleri aldım diyelim. Motoru nereden bulucam? Dişli ne demek ve onu nereden bulucam? Hepsini buldum diyelim... Elektronik entegre mentegre baskı devresini nasıl çizicem... :) Hoca onlarıda istedi

-Motoru herhangi bir yerden bulabilirsin.5-6 V motor:) Oyuncak araba motoru olsun.

-Dişli adı üstünde dişlidir.Cd-rom ların çalışma şeklini düşünelim.İçindeki motorun ucundaki dişli vardır yuvarlak(tırtıklı yani).Birde sabit bir dişli vardır.Motor çalışınca (yani sen cd-rom un butonuna basınca) cd-rom açılır.Nasıl? Sen basınca motor çalışır yani döner.Dönünce sabit dişliye değdiği için cd-rom açılır.

-Entegre vb. kullanmayacaksın.
-Baskıyada gerek yok.Eni 20cm boyu 30cm olan bir tahta veya sunta üzerine rahat bir şekilde yapabilirsin.

Ben bu projeyi hoca ile görüşeyim. Tamam der ise buraya tekrar yazarım. Tam anlatımıyla bana anlatırsınız. Hayır derse napıcam :(

Kardeşim,

En iyisimi sen PC deki cd-rom u sök..İçini çıkar...ordaki düzeneğe açıkken open/close yaptır ve incele...Eminim ki ne demek istediğimizi anlayacaksın...

QqnLc4N
Evet bozuk bir cd-rom u sök incele.Anlarsın zaten.
Hoca hayır derse demissin.Sen nasıl istediysen ben öyle tarif ettim:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri