bayan elektrik mühendisi

Neyse sayın @YaşlıUzman size hayırlı günler ; hayırlı mesailer ; bu konuda anlaşabileceğimizi sanmıyorum...

Buradan başlıyor sayın Yaslıuzman ustam

Allah herkese hayırlı işler nasip etsin. Herkes takkesini önüne alıp düşünsün, birazcık özeleştiri yapsın.

@yaslıuzmanın dedıgı gıbı yasadıgını anlamak ısıtıyorsan kazandıgın paranı doya doya yemek ıstıyorsan emegının hakkını ıstıyorsan devlet sektorune gıreceksın ımkanın varsa benım oyle bır ımkanım olsa bır gun durmam ozel sektorde kpss ye hazırlanıyorum ama vaktımde yok kursa gıtmeye e bılglerde eskımıs hatırlayamaıyorum bazı seylerı keske kpss de meslek bolumu olarak gıre bılsek sorular meslegımıze gore gelse guzel olurdu

Valla arkdaslar kimse alinip gucenmesin yanlis anlasilmakta istemem ama isin gercegi bir bayanin meslek olarak elektrik muhendisligini secmesi bana biraz garip geliyor.sanirim kazanmisken gidiyim bari gibi bir durum olusuyor genelde..benim sahsi dusuncem bu meslekte isci sagligi ve guvenligi uzmani olarak devam etmeniz..mesela bir fabrikada bayan bir bakim muhendisi.... Bana garip geliyor egri oturup dogru konusalim..

bir fabrikada bayan bir bakımcı evet garip bir durum olabilir ama tek sektör Bakım değil ki.arge mühendisi olabilir , satış mühendisi olabilir , çizim mühendisi olabilir , şantiye gibi yerlerde ofis mühendisi olabilir.bütün bir mühendisliği sadece bakıma endekslemek çok doğru değil bence

Olur olmaz diye bir şey yok . Ama şöyle bir şey var ; ben bakım mühendisi olarak çalıştığım servislerde işçilerim gibi tulum giyip işin başında olmaktan ve işçilerimle beraber iş yapmaktan ; çalışmaktan sonsuz bir mutluluk duydum . Bu biraz da endüstri meslek mezunu olmama da bağlı olabilir. Kitaplarda ve teoride yazılı olanlar kadar da pratik yönü kuvvetli olan işçilerimden çok şey öğrendim . İşçilerimle her zaman amir ast ilişkisi değil ; arkadaş ilişkisi kurmaya çalıştım . Bu yüzden beni işçilerim çok sevdi her zaman . Sonradan benim yerime gelen mühendis arkadaşlarım işçilere çok mesafeli ; gereken talimatları verip yapılması konusunda takipçi olan arkadaşlardı . O yüzden eski iş arkadaşlarım her gördükleri yerde sizi çok özledik derler sağolsunlar. Lafı bağlamak istediğim şey bayan mühendis de yapılacak talimatları verip takipçisi olmak hususunda bir bakım mühendisi olabilir . Ama bir erkek mühendis gibi tulum giyip işçileriyle beraber sahada çalışıp teorik yönünü de geliştirebilir ; işçilerle samimi olabilir mi ? . Bence biraz zor gözüküyor.....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…