Bayanlar Neden Teknisyen Olarak Çalışamıyor?

hocam güzel espiri ama sonuçta bahsi geçen teknik eleman bizimle aynı eğitimi almış hatta benden fazla eğitimli bu msj biraz rencide edici olmuş sanki

Neden rencide edici olmuş? Bayan titizliğinden ve temizliğinden bahseden bir yazı gibi geldi bana. Becerememe, yapamama , taşıyamama gibi şeylerden bahsetmiyor ki.

Meslek lisesinde elektrik okurken 30 yıl once bile bolumumuzde 3 adet kız ögrenci vardı ve hepsi mezun oldu.İş hayatlarında bu meslegi yapmadılar.
27 yıllık iş hayatımda sadece 1 bayan teknisyeni sahada çalışırken gördüm.
İzmirden gelen bir firmanın pano montaj elemanı bayandı,başka da görmedim.
Bayanlar bu işin proje kısmında calışabilir elbette,
ama saha zor.

arıza Bakım laboratuvarında televizyon tupune gıden kabloyu çıkarıp çiğlik atıldımı yanınızda ustelık sadece bayan teknisyen ve ben allahtan tanıyorlardıda linç edılmekten kurtuldum

evet, gayet mantıklı bi sebep

seni gerçekten tebrik ediorum hacı süper bi yaklaşım olmuşş...

hocam güzel espiri ama sonuçta bahsi geçen teknik eleman bizimle aynı eğitimi almış hatta benden fazla eğitimli bu msj biraz rencide edici olmuş sanki

yok ben hiç rencide olmadım hatta çok hoşuma gitti... böle espritüel bi adamla çalışmak inanılmaz güzel bişi olurdu en azından yanında hem eğitimli hemde dikkatli bi bayan varken espri yapmaya kafa yorarken başına bişi gelmez

arıza bakım laboratuvarında televizyon tupune gıden kabloyu çıkarıp çiğlik atıldımı yanınızda ustelık sadece bayan teknisyen ve ben allahtan tanıyorlardıda linç edılmekten kurtuldum

abartmayın millet.... hepsi öle değillllll

Moderatör tarafında düzenlendi:
2002 yılında Beyazrusya da bizim yardımcımız olan teknisyen bayandı. Hatta sokakta asfalt döken ve duvar cı ustaları bile gördüm. 1985-1987 yılları arasında şiketimizde bayan teknisyen çalışıyordu ve birlikte servise bile gidip dökümhanelerde çalışıyorduk.

yaa işte bölee... aslında mantık yanlış... adam elektrik teknisyeni alıo, mekanikçi olarak kullanıo... hammallık yaptırıo arkadaşın dediği gibi... herkes kendi işini yapsa teknisyenlik gayet yapılabilecek bi iş. ağır bitarafı da yok. Ama millet işsizlikten n iş olsa yaparım abi dediği için, işverenlerde az ücrete fazla iş yaptırak için vasıflar karışıo malesef...

Tabiki burada verdiğim örnekler yurtdışı idi. Malesef ki 5 sene önce şirketimize ar-ge bölümünde çalışmak üzere bir bayan aldık ve sonuç şu oldu. Ben fabrika kısmında inip çalışamam demesiyle şirketteki iş hayatı malesef sona erdi. bu tip burnu bir karış yukarda olanlarıda unutmayalım. Bunlarda hayatın gerçekleri.

Sanırım artık kızları askere alma zamanı gelmiş)))
Hem böylece fiziki güçlerinide ispatlamış olurlar)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…