Belediyedeki Mühendisler Ne İş Yapıyor?

Sorsaydınız söylerdim Sn utility_35 neden saklayayım
Sn yaşlıuzman fabrika işindeki sorularımda uzmanlık alanınız olmadığı için pek yardımcı olmadınız ama eli kulağında yakın zamanda çok büyük yardımlarınızı almak durumunda kalabilirim. Lütfen irtibatı koparmayalım

Doğrudur, her mühendisin uzmanlaştığı yada üzerinde yoğunlaştığı, çalıştığı alanlar farklıdır. Ben özel sektörde çok çalıştım ancak fabrika otomasyon sistemlerinde bilgim zayıftır, tecrübem olmamıştır. Fabrikada yıllarca çalışmış bir mühendis de hakedişden anlamaz, poz nedir? birim fiyat tarifi nedir? yeni birim fiyat nedir? pek bilmez. Her meslek dalının kendine mahsus bir yapısı vardır.
Bir basketçi bir voleybolcuya ben senden daha iyiyim diyemez ikisi de spor dalıdır ama birbirinden farklı spor dalları olduğu için daha iyilik derecelendirmesi için ortak referans noktası bulamazsınız. Aynı spor dalındakiler için bile bu geçerlidir örneğin basketçilerin bile oyunda görevleri ayrı ayrıdır pivotun ayrı forvet'in ayrı gard'ın ayrıdır. Pivot çok sayı yaptığı için iyiyim der ama topu çevirip güzel asist yapan aslında en az pivot kadar iyidir. Bireysel üstünlükten çok ekip olarak güzel işler çıkarabilme gayretinde olmak en doğrusudur.

Son düzenleme:
Kesinlikle katılıyorum. Zaten tenkit edeyim mahayetinde söylemedim.

Elektrik mühendisi olarak belediyede çalışmaktan memnun musunuz ? Birde sözleşmeliden kadroluya geçişler nasıl olmaktadırı sormak istiyorum. Saygılarımla
gayet memnunum. bazen çok kapsamlı çalışıyoruz bazen sinek avlıyoruz.
siyaset fazladır belediyelerde ama ayağın yere sağlam basıyorsa siyasetin tekniğin yanında bir halte yaramadığını fark edebilirsin
sözleşmelilerin kadroya alınması için meclisin çalışması lazım. en son geçen sene torba yasası çıkmıştı. ama sözleşmeli teknik personeller kolay kolay işten çıkarılmaz.

Ben deneyimsiz sayılırım yardımcı olurlar mı tahammülleri ne kadardır

olurlar tabi. boş vakitlerinde yönetmelikleri okuyarak değerlendirebilirsin.
hangi birimde çalıştıracakları belli mi.
çalışacağın birime göre deneyim kazanma metodu da farklı olacaktır.

olurlar tabi. boş vakitlerinde yönetmelikleri okuyarak değerlendirebilirsin.
hangi birimde çalıştıracakları belli mi.
çalışacağın birime göre deneyim kazanma metodu da farklı olacaktır.
Henüz belli değil sayın ademcelik belli olduğu zaman yardımlarınıza muhtacım

tabi ki her zaman yardımcı oluruz.
iyi çalışmalar.

bende belediyede yeni başladım işe imar ve ruhsattayım ama ne yapacağım pek fikrim yok yönetmeliklerde çok fazla şeyler var ancak ilk aşamada hangilerine yoğunlaşmam gerekiyor acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Mustafa selam; aynı müdürlükte çalışıyoruz.
önce imar kanunu, yapı denetim hakkında kanun ve yönetmelikler, elektrik iç tesisleri yönetmeliği ve binaların yangından korunması hakkında yönetmelik ile işe başlayabilirsin. daha sonra diğer yönetmeliklere göz atarsın. Mevzuat bilgilerinin son güncel hallerini http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/
adresinden ulaşabilirsin.
iyi çalışmalar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…