Bilgisayar başında durdugunuz kadar spor da yapıyor musunuz!

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Hepinize hayırlı günler değerli ustalarım. Uzun zamandan beri bu forumdayım. Birçok eksiğimizi siz değerli ustalarımız sayesinde giderdik. Her ne kadar mesleğimiz olmasa da merakımızdan dolayı bu işlere el attık.
Yaş oldu 32. Bundan 2 ay önce vücudumdaki kaşıntı yüzünden doktora gittim. Gerekli tahliller yapıldı. Bir de baktık ki karaciğer yağlanması çıktı. Kilom 88'di. 2 ay içerisinde düzenli spor ve yeme alışkanlığımızı değiştirerek 8 kilo verdim. Şimdi günlük yürüyüşüm değişmiyor. Yemek alışkanlığımızı da değiştirdik.
Dün hastaneye gittim tahliller yapıldı sonuçlar normale döndü.:)
Ustalarım iş işten geçmeden bazı hastalıklar sürpriz yapmadan yemek alışkanlığımızı değiştirmemiz gerek. Ayrıca günlük yürüyüşlerimizi unutmayalım. Bundan sonra hayatıma böyle devam edeceğim. Hiçbir şey sağlığımızdan daha önemli değil . Hepinize sağlıklı günler dilerim.

Hocam yemek alışkanlığı kadar ne yediğimizde önemli.Mümkün mertebe pakete girmiş
hazır gıdalardan kaçmamız gerekiyor.Çünkü hazır gıdalardaki katkılar vücutta hazm olmuyor.Hazm olmayan bu gıdalar kana karışıp dolaşıyor.Garibim karaciğer bunları temizleyeyim derken tapa gaz çalışıyor.Temizleyebildiğini temizliyor temizleyemediği
damarlarda birikip kalp damar hastalıkları başlıyor.Ayrıca az yemek, vücuda hazm için zaman tanımak, gerekiyorsa hareketle yaktırmak lazım.

Maalesef bizi öyle alıştırmışlarki günde 3 öğün oda yetmez 5-6 öğün ye babam ye.Vücut
bunları yakacam diye uğraşıyor.Yakamadığı artık maddeleri yağ içinde saklıyor.

Konu uzun kısaca az ye,hareket et yak.En ideali max 2 öğün.

Geçmiş olsun hareket şart.

aynı şekilde ben de bazen sorunlar yaşıyorum sırtım ile ilgili oturmaktan ama çok güzel noktaya değinmişsiniz ...bizim türk toplumunda spor alışkanlığı yok sadece vucuttta bi arıza olunca ya da kilo alınca spor yapmak aklımıza geliyor ama aksine bunu alışkanlık haline getirmek lazım
ve hayatımıza geri dönüşümleri göz önüne alındığında gerek yaşam şeklimiz gerek vucut sağlıgımız tam olarak yerine gelmekte
ben şahsen sabahları uyanınca aç karna 2 bardak su ve 20 tane mekik çekerim ve 2 günde 1 5 km koşarım

Ben artık yemeğe ve yürüyüşe çok dikkat ediyorum. Alışkanlık haline getirdim. Bırakacağımı da hiç zannetmiyorum.

saçma gibi gelecek ama hayatımızı değiştirecek çok ufak 2 nokta bu ;) tebrik ederim harika bi karar

karaciğer yağlanmasının en büyük sebebi -EKMEK,ALKOL, TUZ , ŞEKER, ÇOK YEMEK, ÇİKOLATA VS. ASİTLER ,KAHVELER ÇAYLAR vs vs. hayatın tüm gerekleri diye düşünülen aslında bize faydadan çok zararı olan şeyler. bende de bir zaman ALT ve AST almış başını gitmişti. Ben rejim ile beraber enginar kemirerek ve alkolden uzaklaşarak değerleri düşürmüştüm. aslında doğru olan bunu yaşam tarzı haline getirebilmek, ama ben gibi zora gelemeyenler için gerçekten zor.

çok geçmiş olsun umarım tekrar etmez.

Hepinize hayırlı günler değerli ustalarım. Uzun zamandan beri bu forumdayım. Birçok eksiğimizi siz değerli ustalarımız sayesinde giderdik. Her ne kadar mesleğimiz olmasa da merakımızdan dolayı bu işlere el attık.
Yaş oldu 32. Bundan 2 ay önce vücudumdaki kaşıntı yüzünden doktora gittim. Gerekli tahliller yapıldı. Bir de baktık ki karaciğer yağlanması çıktı. Kilom 88'di. 2 ay içerisinde düzenli spor ve yeme alışkanlığımızı değiştirerek 8 kilo verdim. Şimdi günlük yürüyüşüm değişmiyor. Yemek alışkanlığımızı da değiştirdik.
Dün hastaneye gittim tahliller yapıldı sonuçlar normale döndü.:)
Ustalarım iş işten geçmeden bazı hastalıklar sürpriz yapmadan yemek alışkanlığımızı değiştirmemiz gerek. Ayrıca günlük yürüyüşlerimizi unutmayalım. Bundan sonra hayatıma böyle devam edeceğim. Hiçbir şey sağlığımızdan daha önemli değil . Hepinize sağlıklı günler dilerim.
teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri