Bilinmeyen Dosya Uzantısı Hakkında

shaheen

Üye
Mrb..Arkadaşlar.

Altta görülen resimlerde kırmızı ile gösterdiğim klasörler ve başlangıç programları nedir ?

Mesela MSOCache klaösrünü silicem fakat ne olduğunu tam bilmiyorum..ama şöyle bişey duymuştum Office ' in kayıt bilmemnesi gibi bişey duydum tam bilmediğim için öğrenmek istiyorum...

Yada alttaki sqm... dosyaları gizli olarak C nin altına geliyorlar nerden ve neden geliyor bunlar bu dosyaları ve MSOCache klasörünü silsek sorun olurmu ?

Birde alttaki başlangıç programları..kırmızı içine aldıklarım.

Ne olduklarını bilen var mı ? ve çalışmalarını iptal etsek bir sorun olur mu ?

1.resimdeki sqm uzantılı dosyalar msn in dosyaları zararlı değil

2.resimdekinler ise;
domino.exe ve vmsnap3.exe kameraların kullandığı bir dosya msconfigten kapatırsan birşey olmaz ama webcam çalışmıya bilir.

ikeywork.exe a4tech klavye yazılımı
nerofiltercheck .exe ise nero nun bir programı

Son düzenleme:
1.resimdeki sqm uzantılı dosyalar msn in dosyaları zararlı değil

2.resimdekinler ise;
domino.exe ve vmsnap3.exe kameraların kullandığı bir dosya msconfigten kapatırsan birşey olmaz ama webcam çalışmıya bilir.

ikeywork.exe a4tech klavye yazılımı
nerofiltercheck .exe ise nero nun bir programı

usta ellerine sağlık gerçekten teşekkür ederim..

1 de MSCOCache klasörü hakkında bi bilgin varsa iyi olur ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Office güncellemeleri yaparken , office cd sine gerek olmaması için kaynak dosyalar.
Silebilirsin , yer sorunun varsa, ama her güncelleme için office cd tak der durur.

Office güncellemeleri yaparken , office cd sine gerek olmaması için kaynak dosyalar.
Silebilirsin , yer sorunun varsa, ama her güncelleme için office cd tak der durur.

hmm..anladım. Teşekkür ederim kalsın ozaman bi zararı yok.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri