Bina girişindeki ana kesicinin atması

http://www.viko.com.tr/panel/upload/viko_salt_katalog_.pdf
Şu katalogdaki VMR1 olması muhtemel ; 50 mA den 1 A kadar kaçak akım değeri ; 0,1 sn den de 1 sn ye kadar gecikme zamanı ayarlanabiliyor.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1452167347.870060.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1452167373.356348.jpg

Mevcut ta Ayarları aynen böyle

Haklısınız evet hiç dikkat etmemiştim attığında o sarı butona . Lütfen güvensizlik gibi algılamayın ama tedbiren soruyorum. 0,3 e aldığımda sorun olmasına rağmen atmayıpta apartmana zarar verir mi ?

Memleketimin elektrikçisinin şu izole bant aşkı da bambaşka :)

Kablo pabuçlarının iletken olan kısımlarının izole edilmesi gerekir.
Yapılma metodları kaliteye göre değişir :)
1.sınıf elektrikçi ısıyla büzüşmeli makaron kullanır.
2.sınıf elektrikçi kaliteli bir bantla yapar.
3.sınıf elektrkçi daha sararken atan dandik bantlarla yapar. Bir en fazla 2 tur sarar.
alt sınıflar bunu hiç önemsemez.

Son düzenleme:
Peki ben sizin önerileriniz doğrultusunda hem Akım hemde saniye ayarlarını ayarladım ve atma sorunu kalmadı diyelim . Böyle kullansak sakınca olur mu ? Yoksa yine de uzun vade de araştırıp bulmamız mı Lazım ? Hakkınızı da helal edin hem yordum hem zamanınızı aldım arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,961
Kullanıcılar
451,154
Son üye
sahin56

Yeni konular

Geri