Bir devre kurmam lazım

Gerçekten çok teşekkürler. Benim elektronik bilgim pek fazla değil. Bunlar nasıl yapılır bilemiyorum. Ama bir devre şeması kurabilirim.;):D:p

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
'Selamun Aleyküm
Piyasada karanlıkta yanan gece lambaları bulunmakta, geçende 2TL ye almıştık. Lamba çıkışı 220 V bir röle ile kullanılabilir, bu rölede mühürleme yapılırsa bağlanan ekipmanın devamlı çalışması sağlanabilir. Ama sistemin başında durulamaması, bir aksaklığın devamlı bir sinyal olması ve de alarmın belirli bir süreden uzun olmasının gereksizliği düşünülürse röle mühürlemesi bir timer ile belirli bir zaman sonra bozulabilir. (takılınan kısımlar sorulabilir, mühürleme için forumda arama yapılabilir basit bir bağlantıdan ibarettir.)
Başarılar...

rdNjOz.png

QgzJVr.jpg

ben bu devreyi kullandım.Mutfak tezgahındaki şerit led i gece yakıp gündüz söndürmek için kullanıyorum.

Bu devre ortam karanlık olsa sonra aydinlansa bile ışığı yakar mi?

Sistem devamlı çalışır görünümde, karanlıktan aydınlığa aydınlıktan karanlığa (ayarlanan değere göre) geçişlerde pozisyon değiştirecektir. Tek kullanımlık olmasa gerek..
Bahsettiğimiz 2 TL vb basit cihazlar da yine devamlı pozisyon değiştirmeye uyarlıdır, kontrol devamlıdır yani...
Başarılar..

Forum istatistikleri

Konular
129,025
Kullanıcılar
451,273
Son üye
Cerdemli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri