bir su pompası aldım ama verim alamıyorum. yardım

tamam basınctan vazgectım zaten ..
motorun bildigim degerleri suan da bu
Güç : 2 Hp
Giriş / Çıkış : 2" x 2"
Tonaj : 600 lt/dk
Maks. Çıkış Yüksekliği : 22,5 m
Maks. Emiş Derinliği : 8 m
Ağırlık : 23,6 kg
üzerinde suan maxh/l yazmıyor kalatologunu felan bulmaya calıscam en kısa zamanda yazarım...
kuyu ile havuz seviye farkı 3 metre ve arasındaki boru capı 3'' motor cıkısından 1 metre sonra (bu ara 2'') 3'' e geciyor.. 60 metre

debisinde sorun yok eski motorumdan biliyorum su kesılmıyor yani 6 metreden sureklı cekıyordu 24 saat.. motoru kapattıktan 6 -7 dk sonra tekrar su yuzeye atmaya baslıyor

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eski pompanız çift kademeli basınçlı
yeni ise tek kademe basınçsız
yeni pompanız endüşük seviyede 600lt/dk seklinde yani önüne aktığında.......[pompanın üzerinde max h/ lt...min h/ lt kısmı hangi yükseklikte ne kadar su vereceğini gösterir .. öncelikle oradaki değerleri okuyunuz..]
ayrıca kuyu seviyesi ile havuz arasındaki seviye farkı nedir...
kuyu ile havuz arasındaki boru çapı nedir..
eski pompanızın max..min h/lt değerleri nedir
kuyunun debisi nedi...
bunları bilirsek yardımcı olabiliriz....

tamam basınctan vazgectım zaten ..
motorun bildigim degerleri suan da bu
Güç : 2 Hp
Giriş / Çıkış : 2" x 2"
Tonaj : 600 lt/dk
Maks. Çıkış Yüksekliği : 22,5 m
Maks. Emiş Derinliği : 8 m
Ağırlık : 23,6 kg
üzerinde suan maxh/l yazmıyor kalatologunu felan bulmaya calıscam en kısa zamanda yazarım...
kuyu ile havuz seviye farkı 3 metre ve arasındaki boru capı 3'' motor cıkısından 1 metre sonra (bu ara 2'') 3'' e geciyor.. 60 metre

debisinde sorun yok eski motorumdan biliyorum su kesılmıyor yani 6 metreden sureklı cekıyordu 24 saat.. motoru kapattıktan 6 -7 dk sonra tekrar su yuzeye atmaya baslıyor

Hocam dikkat ettiysen eski ve yeni motorunun gücü aynı. Eğer bu pompa aynı güçte daha çok su basıyorsa suyu daha az derinlikten emmesi gerekir bakın örnek iki fotoğraf vereyim;
5.jpg

21.jpg
Resimdeki pompaların her ikiside 2 beygir gücünde. Biri saatte 14-15 metreküp, diğeri 48 metreküp su basıyor. Emme derinlikleri farklı çünkü.(Maksimum değerler)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,873
Kullanıcılar
450,997
Son üye
Elektrikçininbiri

Yeni konular

Geri