Birazda gülelim , elektriğin tarifi

1722962757508.png

Kazaların %40 ı alkol kullananlar tarafından gerçekleşiyormuş.

Büyük oran.

Demekki kazaların %60 ı da alkol kullanmayan Su içenler tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu daha büyük oran.

Kazaların %40 ı alkol kullananlar tarafından gerçekleşiyormuş.

Büyük oran.

Demekki kazaların %60 ı da alkol kullanmayan Su içenler tarafından gerçekleştiriliyor.

Bu daha büyük oran.
son beş yıldır hiç kaza yapmadım, daha öncekilerin sayısını unuttum, hatırladığım iki tanesinde alkollüydüm. hele bir tanesi var ki evlere şenlik.
yazlığa gitmiştik, rakı şişesinde balık modunda markete gideyim dedim, yeni asvalt, yeni mıcır ve düştüm, elim kırıldı sadece, ertesi gün kabahatin yolda mı ben de mi diye yine aynı yere gittim. ayık kafa ile yolun hatalı olduğunu gördüm çünkü yine kayıp düştüm. demek ki kaza yapmak için alkol tek başına suçlu değil.

Bence kaza,aynı anda 2 hatanın birden yapılması ! halinde olur.Mesela,aşırı hız + hatalı sollama.Bizdeki hataların çoğu bu sınıfa giriyor.Ulus olarak,2 işi birden aynı anda yapma zekamız ! eksik.Tabi,aynı anda 10 işi ! birden yapan dahilerimiz ! hariç.

Bence kaza,aynı anda 2 hatanın birden yapılması ! halinde olur.Mesela,aşırı hız + hatalı sollama.Bizdeki hataların çoğu bu sınıfa giriyor.Ulus olarak,2 işi birden aynı anda yapma zekamız ! eksik.Tabi,aynı anda 10 işi ! birden yapan dahilerimiz ! hariç.
sayın ustam, kazaların bir çoğu eğitimsizlik ve ego noksanlığından kaynaklanıyor. araç sahibi olan, direksiyon başına geçen birden bire insan formundan çıkıyor, birden bire hırt oluyor. kadranda 280 km yi görüyor, o kadar hıza nasıl çıkarım diyor. ama bilmiyorlar ki araç elbette o hıza çıkar ama nerede ve hangi şartlarda.
bizler eğitim şart dediğimizde yalan söylemiyoruz. okullarda verilen matematik dersi ve fizik dersine biraz kafası basan zaman/ hız formülü ile sollama yapıp yapamayacağını bilir. ama ne matematik biliyorlar, ne de fizik kurallarını. ben sadece bu kazalarda suçları, günahları olmayan masumlar için üzülüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,014
Kullanıcılar
451,242
Son üye
Tblade

Yeni konular

Geri