Bitirme Çalışması S71200 Wincc v12

MuratErhan

Üye
Arkadaşlar bir türlü gerçek ortamda çalıştıramadım şu programı. İzlediğim yol
İlk olarak basit bir program yazdım ama bunların HMI ile haberleşmesi için Data block ta '2' deki değişikliği yaptım. Ardından '1' deki gibi online haline getirdim s71200'ümü. Akabinde ise set automatically de değişiklikleri kurcakadım '4 ' deki . Ardından HMI görüntüsünün ekranına basit bir buton attım ve onu ilişkilendirdim. '5' deki gibi. Sonra programı yüklemeyi denedim '6 daki gibi olmadı. hata verdi.'8' deki hatayı. Ardından Simulation dediğimde ise görüntü geliyor ama PLC ve HMI_RT arasında bir bağlantı olmuyor daha doğrusu similasyon başlamadan önce yüklemeyi iptal ediyor.
Nerede hata yapıyorum ben? Resimler dosyada yardımcı olursanız çok sevinirim. Yüzdüm yüzdüm kuyruğa geldim bir dönem oldu neredeyse, Hepinize iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• takip.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 53
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hardware ayarlarında bir sıkıntı var mıdır? PLC ile bilgisayar ekranı çalışıyor mu?

- - - Updated - - -

Öncelikle bağlantılarına ve tanımlamalarına bak genelde oralardan hatalar kaynaklanıyor ...

Hatalardan anladığım kadarıyla bağlantı noktasında bir problem yaşıyorsun...

runtime çalışırken wincc channel diagnostics ile baktığında s7 1200 ile haberleşmen sağlıklı görünüyormu?

benimde bitirme projem s7 1200 ve Scada v13 kullanıyorum,bu wincc runtime advanced var aktif neişe yarıyor,dmeek istediğim ayrı bi modülmü bu almak mı lazım,

Forum istatistikleri

Konular
128,820
Kullanıcılar
450,909
Son üye
Kuzey27

Yeni konular

Geri