Bosch İnverter Kart

kadirmania

Üye
IMG_20210706_195834.jpg
IMG_20210706_195442.jpg
Bu karttan tamir eden ustalarımız var mi acaba. Kart patladığı zaman işlemcide zarar goruyormus.

@bakımcıı usta neredesin sana iş çıktı. LNK patlamış bir kaç direnç gitmiş sanırım kondastörün orada kanal kalkmış.

Son düzenleme:
Çoğunlukla bu tip kartlarda trafo kullanılmaz.
Şebeke kısmında oluşan arızalar tüm sistemi
etkiler. Mcu besleme uçlarını bulup
kısadevre ölçümü yapın. Büyük ihtimalle
kartı değiştirmeniz gerekecek.
Mehmet ustam benim de çok umudum yok ama bı umut diyoruz işte. Mcu datashetini bulamadım. Bu yüzden besleme uçları hangisi bilemiyorum. Besleme uçlarını nasıl tespit edebiliriz?

35, 29 VDD
36, 28 VSS
11 VDA
12 VSA
17 VSS_IO

Bu arada blok kondansatörün değeri
nedir?

Ek:
Umarım motor sağlamdır.

Tamir olur olmayada referans alınabilecek sağlam bir kart olması lazım. Yalnız ben olsam kartın yenisini almayı tercih ederdim yada sağlam çıkmasıda olabilir. Bu kartın onarımının maliyetli olma ihtimali yüksek.

Tamir olur olmayada referans alınabilecek sağlam bir kart olması lazım. Yalnız ben olsam kartın yenisini almayı tercih ederdim yada sağlam çıkmasıda olabilir. Bu kartın onarımının maliyetli olma ihtimali yüksek.
o kadar da değil be usta işini bilen adam için üzerinde değişecek malzeme kaç lira tutar 250-300 TL ye iş biter yeter ki işlemci hasar görmemiş olsun. az tamir etmedik bunlardan. standart 150 TL alırdık o zamanlar. bizim tek dez avantajımıj işlemciydi çünkü test edemezdik. bir de hepimizin atladığı semicron tümleşik bileşen var o arızalıysa modeline göre fiyat artar. iş bilen adamın elinde en fazla 2 saatlik iş

Forum istatistikleri

Konular
129,183
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri