Bu adaptör ipod touch 4g-yi şarj edebilirmi?

usta 9 volt pille 5 voltluk şarj cihazı yapabilirsin yalnız regüle devresi yapman lazım regüle devresinde amaç gerilimi ve akımı sabitlemek içindir, denemek lazım eğer yapmayı düşünürsen ucuz bir telde test et bizede bilgi ver , nokia şarj aleti cihaza 5 volt 890 ma ile besleme veriyor.7805 sabit regüle entegresi kullan
Teşekkür ederim. İnşaALLAH yaparsam mutlaka sonucu yazarım buraya. Bu 9 volt pil ipodu kaç kere şarj edebilir? Zarar vemez her halde ipoda dimi? Benim tek derdim ipodu zararsız şekilde şarj etmek. İpod kullanıcılarının bazıları orjinal olmayan şarj cihazları pile ve cihaza zarar veriyor diye söylentiler var.

Son düzenleme:
hiç birşey yapamazsan nokianın şarj aletini ince uç kısmını kes ıphon usb şarj ucuna bağla ikisinin özellikleri birbirine yakın sadece 110 ma bir akım farklı var şarj süresi biraz uzar (ıphon 5v 1A) bu şekildede işini görecektir

hiç birşey yapamazsan nokianın şarj aletini ince uç kısmını kes ıphon usb şarj ucuna bağla ikisinin özellikleri birbirine yakın sadece 110 ma bir akım farklı var şarj süresi biraz uzar (ıphon 5v 1A) bu şekildede işini görecektir

ALLAH senden bu Mübarek Bayramda razı olsun Çok Teşekkür ederim!

Hocam şu bahs ettiğiniz regule entegresi buldum ismi "L7805CV" ancak özelliği şöyle.

Output current to 1.5 A
Output voltages of 5; 6; 8; 8.5; 9; 12; 15; 18; 24 V

Şimdi hangi durumlarda volt artabilir? Bu uyumlumu?

Son düzenleme:
L7805A modeli olsun 1 Amperliktir cv serisi 1.5 amperlik sisteme zarar verir ayrıca uyduruk çin malıda olmasın hemen bozulur devre şeması burda yapınca sonuçlardan haberdar et önce ucuz bir telefonda test etmeni tavsiye ederim.L7805 de çıkış voltajı artmaz 9 volt verince 5 volt çıkış verir 4 voltu üzerinde tutar regülatör entegresinin özelliği bu son 2 numarası çıkış voltajını belirtir 05: 5 volt

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,062
Kullanıcılar
451,333
Son üye
Buderusss

Yeni konular

Geri