Bu motoru nasıl çalıştırabilirim?

hacking67

Üye
Ben eski çamaşır makinemizin motorunu söktüm ama bi türlü çalıştıramadım.
Sökmeden önce sağlamdı. Hangi kablolara nasıl elektrik vermem gerektğini bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
usta bu motoru çalıştırmak çok kolay bu motorun baglantı grubunda altı adet uç var bunların 2si tako bobinine gidiyor ... 2si kömürler vasıtasıyla kollektöre gidiyor ... 2si yatak sargısına gidiyor ... tako uçlarına baglantı yapmıyorsunuz resimde görünen sol baştaki 2 kırmızı kablo bunlar devre dışı ... kalıyor geriye 4 uç bunlardan kömür uçlarını buluyorsunuz ... bir tanesi gözüküyor sag baştaki sarı kablo motorun diger yanındaki kömüre giren ucu bulun rengine bakın ... geriye kalan 2 uç yatak sargısının uçlarıdır ... şimdi gelelim nasıl çalıştıracagınıza... kömür ve yatak sargılarının birer uçlarını bir birine direk baglıyorsunuz ... 220 nin bir ucunu kalan kömür ucuna baglıyorsunuz bir ucunu kalan yatak sargısına baglıyorsunuz ... işlem tamam çalıştırırken moturu saglam tutun çünkü hızlı kalkış yaptıgı için savrula bilir ....

çok teşekkür ederim nasıl çalışacağını anladım. yardımınız için tekrar teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…