Bu pcde bu sorun normal mi?

svquare

Üye
S.A. Arkadaşlar.
sizden bir ricam olacak. yardım edermisiniz?
tahminen sizin kadar pcden anlamıyorumdur...:eek:

ben bir pc aldım, henüz 1ay olmadı, perfonmans açısından yüksek olsun dedim. özelliklerini biraz yüksek tuttum ama sanırım biryerde sorun var...
Nfs 2yi bile en yüksek çözünürlükte oynayamıyorum, kasıyor.:(

bu sorun bu pcde normal midir?
yoksa dediğim gibi bir sorun gerçekten var mıdır?
pcnin özellikleri;

INTEL CORE 2 DUO E7400 2.8 GHZ
4GB DDR2
750GB HDD
EKRAN 512MB (Ram’den tamamladı, 1Gb oldu, Ram dolayısıyla 3.5 oldu-(PALIT ATI HD 2600PRO SUPER 512MB))

eksik birşey varsa söyleyin.

Ben ekran kartının düşük olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca fan çok ses çıkarıyor, bu sesi nasıl keserim?

Şimdiden teşekkür ederim.:)

Son düzenleme:
Bu bilgisayarda eksik birşey yok..

ekran kartı eksik kurulum yapılmış olabilir.

Birde performans ayarlarına alıp pc öyle çalıştır.

Bilgisayarımı aç içinde sağ tuş özellikler yap.
gelişmiş sekmesine gir ve performas seceneğinden ayarlara tıkla
görsel efecktler sekmesinden
en iyi performans için ayarla seç.

fan sesleri için ise bir çok sebep söyleyebilirm. istersen fanın çalışma hızını ayarlayan program indir ve fanın çalışma hızını değiştir.

Teşekkür ederim kardeş, bi deneyeyim.

ayrıca bu fan hızı programının ismi var mı? senin bildiğin, tavsiye ettiğin?

kardeş dediğin gibi yaptım, en iyi performansı seçtim ama windows çok kötü gözüküyor. vazgeçtim. bu özelliklerdeki bir pc nin böyle bir sorun yaşatmaması gerekir. öyle değil mi?

ayrıca ses çıkaran fan powerin fanı. bu fana müdahale edemiyoruz diye biliyorum. :(

ekran kartını kaldırıp tekrar kur, birde ana kartta onboard ekran çıkışı varsa monitörün ona değil harici ekran kartına takılı olduğundan emin ol. bide paylaşımlı ekran kartlarına fazla güvenme.

ekran kartını kaldırıp tekrar kur, birde ana kartta onboard ekran çıkışı varsa monitörün ona değil harici ekran kartına takılı olduğundan emin ol. bide paylaşımlı ekran kartlarına fazla güvenme.

tmm kardeş, birde öyle deneyim. ayrıca monitör hariciye bağlı...
tşkkr edrm..

kardes sana bir tavsiyede benden senin bilgisayarinin ekran karti cok yüksek özellüklere sahip oldugundan sana önerim daha gelismis oyunlari oynamandir, cünkü eski oyunlari yeni nesil ekran kartlari ile oynamak biraz güc oluyor. Ekran kartinin ayarlari bunu kabul etmiyor. Sen örnegin Need Four Speed Mostwnted oyna bakalim sorun gene devam edecekmi bilgisayarinda.

Kardeş öncelikle yorum yazıp ilgilendiğin için teşekkür ederim.

dediğini denedim, most wanted ve undercover gibi oyunları da denedim. undercover da daha çok zorluyor. oynanmıyor. bilmiyorum neden böyle.

palit 2600pro 512 mb 128bit ekran kartını kullanan arkadaşlar var mı? kullananlarda böyle bir sorun var mı?

kardeş bu özellikleri saydığın pc ile nfs 2 tetris gibi gelir. bende p4 2,66 128 ekran kartı 1 gb ram bununla kasmadan oynuyorum. ekran kartı kurulumu ve windows kurulumu (eksik kurulumda inanılmaz kasmalar yapar),

sana şunu söylemeliyim o pcnin normalde uçması lazım öncelikle yapacaklarını sıralamak gerekirse

adım 1 ekran kartını kaldır tekrar kur
adım 2 bi ihtimal anakart drıverından yapabilir onuda yeniden kur
adım 3 direcxt 9.0 mutlaka olmalı kontrol et yoksa kur
adım 4 yine bi ihtimal pc ne virüs girmiş olabilir iyi bi antivirüs prosu ile tarama yap
adım 5 baktın virüs var ve temizlenmiyosa o pc ye format at
adım 6 eğer format ta kar etmedi dersen sana diyceğim tek şey aldığın yere geri götür

not: sen bu adımları bi uygula muhakkak eksik bişey vardır
not 2:virüs olayına gelince malesef bazı firma görevlileri virüsleri bazen kendileri pc yi topladıktan sonra kendileri yüklüyolar o da bi para kazanma tekniği

valla sana anlatacaklarım bu kadar

saygılarımla kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,839
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri