buderus kombi eco pluse u-002-24k arıza

soneman

Üye
kombi yaklasık 15 senelik son senelerde yazın kullaanmadığım 2 ay sonunda kombi ilk calıştığında kırmızı arıza lambası yanıyor uzun süre fan calışıyoor ama kurcalaya kurcalaya kombi panelini cıkartıp sağ tarafta yanda bazı borulara tornavida sapyla vurarak lambayı söndüyorum fakat sıcak su cok gec geliyor uzun süre su acık kalması yada muslukları 3 - 4 kec ac kapa yapınca sıcak su veriyor kombi fanı hemen devreye giriyor ama sıcak su cok gec geliyor Petekler ısınırken musluklara sıcak su normal geliyor kombi üstünden sadece sıcak su yada petek sıcak su secili olması fark etmiyor
seneler önce servis cağıdım kombide 1 körük değiştirdi eksoz kısmından hava bastı normale dönmüştü ama hersene aynı sonrası
ne yapabilirim

kombi bu arada peketelere sıcak su göndermiyor arada takılıyor devamlı bi fan sesi cıkıyor su sıcaklığı cok yükseliyor su basıncı arttmıyor kombi üstü saatinde ve petekler soğuk kalıyor Pompasımı takılıyor acaba

Ekli dosyalar

• Fotograf-0011.jpg
    Fotograf-0011.jpg
    269.2 KB · Görüntüleme: 19
  • Fotograf-0012.jpg
    Fotograf-0012.jpg
    360.3 KB · Görüntüleme: 17
  • Fotograf-0013.jpg
    Fotograf-0013.jpg
    281 KB · Görüntüleme: 17
  • Fotograf-0014.jpg
    Fotograf-0014.jpg
    348.5 KB · Görüntüleme: 21
  • Fotograf-0015.jpg
    Fotograf-0015.jpg
    344.9 KB · Görüntüleme: 18
Suyuda calismamasi diyafram kaynaklidir. 2yada 3 senede bir degismesi gerekir. Diyaframda sikinti yoksa 3 yollu icindeki mil sikisiktir. Yada sivic arizalidir.asiri isinma vermesi pompadanda olur. Pompa su dolstirmazsa asiri isinma hatasi verir.

Suyuda calismamasi diyafram kaynaklidir. 2yada 3 senede bir degismesi gerekir. Diyaframda sikinti yoksa 3 yollu icindeki mil sikisiktir. Yada sivic arizalidir.asiri isinma vermesi pompadanda olur. Pompa su dolstirmazsa asiri isinma hatasi verir.
aynı arıza gecen haftada yapmıştı banyo sonrasoydı ev soğumustu ön paneli söküp pompaya falan sağına soluna vurmuştum düzelmişti 2 gün önce gene banyo sonrası yaptı ev soğuyunca kombide durmayan fan sesine benzer ses cıkıyordu kombi arada alev calışıyor kısa sürede saatteki ısı hemen yükseliyor ama basınc ve peteklere su gelmiyordu saatlerce uğrastım vurmalar fayda vermedi ama musluğa sıcak su geliyordu en son musluklaraı ac kapa aca kapa yaptım kombi normale döndü sonra 2 gündür normal gene siviç tenmidir yeri ve kendim nasıl hallederim

Pompa kalkis yapmadigi zaman bu hatayi görürsünüz. Pompanin kapasitoru de arizalanmis olabilir. Ust tarafdaki sivic pompa sivici diger yatay duran kullanim suyu sivici . Pompa calisicakki arka sivic kalkip atesleme yapsin.

Pompa kalkis yapmadigi zaman bu hatayi görürsünüz. Pompanin kapasitoru de arizalanmis olabilir. Ust tarafdaki sivic pompa sivici diger yatay duran kullanim suyu sivici . Pompa calisicakki arka sivic kalkip atesleme yapsin.
cok teşekkürler
benim yapabileceğim bişey var evde kolayca servismi gelmesi gerekir

Beni yanlis anlamayin ama bilmeden biryerleri kurcalarsaniz ariza cogaltmis olabilirsiniz. Buda daha cok masraf demek. İyi bir ustaya baktirmakda fayda vardir.

Beni yanlis anlamayin ama bilmeden biryerleri kurcalarsaniz ariza cogaltmis olabilirsiniz. Buda daha cok masraf demek. İyi bir ustaya baktirmakda fayda vardir.
haklısın servis sadece eve gelmesi herhalde 50 tl buralardada tanıdığım usta yok arastıralım sorusturalım cok sağolasın

Forum istatistikleri

Konular
128,879
Kullanıcılar
451,013
Son üye
y0021200

Yeni konular

Geri