Bulaşık Makinesi Deterjan Almama Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba bulaşık makinem çok yeni olmasa da aldığımdan beri aynı sorunu yaşıyorum. ilk sıvı deterjan kullanıyordum program bitiminde bulaşıklar hafif nemli ve belli ki hafifte olsa deterjanlı gibi kaygan çıkıyordu... sonra tablet kullanmaya başladım. program zamanında bitiyor, bulaşıklar tertemiz görünüyor ancak her seferınde tableti erimiş bir şekilde neredeyse bütün olarak kapağa yapışmış buluyorum. tablet kalitesiz derseniz her markayı denedim. yani üründe bir sorun olduğunu düşünmüyorum. sizce nedeni nedir? acaba deterjan kapağı mı geç açılıyor ve erimeden program bitiyor yoksa makine suyu yeterince yüksek ısıya mı ulaştırmıyor?

Makinenizin tabandaki filtresini ve 2 pervanesini sökerek tam temiz olduklarına tamamen emin olmalısınız.
Deterjan bölmesine deterjan doldurulmadan önce bölme temiz ve kuru olmalıdır. Aksi taktirde deterjan buraya yapışacaktır.

İlk olarak bu etmenleri kontrol etmenizi öneririm.

sizce filtreler tıkanmış olduğu için makineye yıkama esnasında yeterince su gitmiyor mudur? deterjan bölmesi genelde temiz ve kuru oluyor anca eve gidince dediğiniz gibi yapacağım. alttaki filtreyi sık sık temizliyorum ancak pervanelerin de temizlenmesi gerektiği hiç aklıma gelmemişti teşekkür ederim

Candogan Bey aynı sorunu ben de yaşıyorum. Makineden çıkan bardaklar sanırım deterjandan dıbık dıbık oluyor.. Pervanelerin nasıl söküleceğini bilmiyorum ama eve gidince ben de deneyeceğim... Teşekkürler..

Alt pervaneyi yukarı doğru kuvvetlice çekin, üst pervanenin de altındaki plastik somunu elle gevşetirseniz çıkar.

Pervanelerde tıkanma olursa deterjan gözüne doğru su püskürtemeyebilir, deterjan de eriyemez.

Tabi deterjan kalitesi de önemli. Deterjanınızı nem almayan bir yerde kapalı olarak saklayın.

Candogan Bey çok teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Ben sıvı deterjan kullanıyorum. Erimeme gibi bir durum söz konusu olamaz ama belki pervaneler tıkalıysa durulama iyi yapılmıyor olabilir.

akşam dediğiniz şekilde temizliğini yaptım ancak daha çalıştırma fırsatım olmadı. bakalım umarım dediğiniz gibidir sorun çözülmüştür çünkü şu an yeni bir makine alma konusunda sıkıntılıyım... teşekkürler yardımlarınız için

Bende aynı sorunu yaşamıştım, tek çözüm makinamı değiştirmek ollmuştu.

Candogan Bey, ben dediğiniz gibi pervaneleri söküp temiz olup olmadıklarına baktım. Temizdiler... Dün yine yıkadım.. Bu sefer de bardakların içinde tam dip kısmında kumlar vardı.. Acaba suda mı bir sorun var? Yoksa makinede mi?

merhabalar,
genel olarak tüm marka ve model bulaşık yıkama makinelerinin diğer tüm ürünlerde olduğu gibi temizliğe ve bakıma ihtiyacı vardır.Görülen şikayetlerin genel olarak temelinde makinalarınızın su dolaşım sistemlerinin kirli olduğu yatmaktadır.Öncelikle
bulaşık makineleri su dolaşım ve gövde içi temizlikleri için önerilen ve üretilen temizleyicilerle ön bakımı yapmalısınız.
bulaşıkların üzerinde kalan kayganımsı yapı parlatıcı kaynaklı olabilir ancak özellikle cam bardaklarınızda gökkuşağı şeklinde renklenmede beraberinde sizi rahatsız eder.şayetki puslanma varsa parlatıcı miktarı azdır.deterjanın ise hazneden inmeme
sebebi genelde bulaşık dizerken suyun önünü kapamaktan dolayı yaşanmaktadır.eğer üst sepet hareketli ise aşağıda olduğunda
kapağın açılmamasına sebeptir.eğerki makina normalden az su alıyorsada yine deterjanla alakalı sorunlar ortaya çıkar.bizim tavsiyemiz sıvı deterjan değildir.normal toz deterjan ve parlatıcının ayrı ayrı kullanılmasıdır.tuz ise çok önemlidir ne tür deterjan kullanılırsa kullanılsın reçine gurubunun sağlıklı kalabilmesi için tuz kesinlikle şarttır.eğer yinede tablet deterjan kullanma tarafındaysanız tableti direk çatal kaşık bıçak sepetinin içine atın ve yıkamanızı öyle yapın sorun yaşamazsınız.
yıkayıcıların genelinin öncelikle kendi içlerinin temiz olması şarttır.

kolay gelsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…