Butona bir defa basılmasını sağlamak ?

Merhaba arkadaşlar, kolay gelsin.
Bir sorum olacaktı, ben bağ-bahçe gezmek için
4 tekerlekli buggy yapıyorum, ama marş butonuna bir kez basılmasını sağlamak istiyorum. Yani kontağı açtığımda mars butonuna
Güç gelecek mars verdikten motorum çalıştıktan
Sonra marş butonun'un gücünün kesilmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Piezo switch diye geçer, piezo anahtarı her basıldığındayaklaşık 300 milisaniye tetikler ve enerjiyi keser, herhangi bir devreye ihtiyaç yoktur.

bu süre bana yetmez diyorsan, kondansatör ilk anda iletime geçer, şarj olana kadar akım geçer, tam şarj olduğunda akım geçmez. direnç ise bir süre sonra kondansatörü boşaltır.(değerleri farklı olabilir yüke göre değişir.)

Çok sağol kardeşim yardımın icin teşekkür ederim. Deneyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…