C# ve Access veri yazımı

husseyyinn

Üye
C# ile Acces veri tabanından veri çekiyorum ve bu veriler üzerinde değişiklik yapıyorum , o anda oluyor güncellemeyi yapıyor. Ancak programı açıp kapattığım zaman veriler eski haline döniyor ne yapmam gerekiyor.

Tahminen disconnected bağlantı yapıyorsun.
Yani verileri çekiyosun kendi c# programında değişiklileri yapıyorsun ama bunları karşı tarafa yazmıyorsun.

Buna dikkat etmeni istiyorum, belki gözünden kaçmış olabilir.
Ekteki örnek proje işine yarar umarım mantık kurma açısından

Ekli dosyalar

• veri_tabanı_baglantisi.rar
    305.9 KB · Görüntüleme: 18
Kodlarımızda bir farklılık yok benim kod satırımı birde sen incele istersen .
Kayıt yapıyorum ama kalıcı olmuyor.

Ekli dosyalar

• kod (2).rar
    13.9 KB · Görüntüleme: 12
En başta oluşturduğun da ve dsye, form_closing eventinde null reference verirmisin yani;
da = null;
ds = null;

Aklıma bu geldi

Ek olarak tüm bağlantılarını işin bitince dispose methodu ile sonlandırırmısın
(form_closing event'inde gene)

Son düzenleme:
Melesef olmadı , acces dosyasını açıyorum içinden direk kendim degişiklik yapıyorum o zamanda aynı sorun.(kaydediyor c# dosyasını açıp kapatında veriler gidiyor)

husseyyinn merhaba;
Yazdığın kodlarda bir sıkıntı yok bence, disconnected olarak işlemlerini hallediyosun
Hatta ben senin kodları alıp kendi Access'ime uyarladığımda değişiklikler kalıyor
Senden ricam Access 2013 yükler misin(Ben denemelerimi Access 2013 ile yaptım da )

Öncelşikle ilgilendiginiz için teşekkürler en yakın zamanda deneyip sonucu bildirecegim.

Acces dosyasını açınca "Enable Editing" yazısı var ve hala sorun devam ediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…