C ve C++ Projeleri Önerileri

arkadaşlar öncelikle merhabalar.C ve C++ derlerini alıp 2sinden de kaldım.bu yaz calışıp halletmem lazım.bana öğretici, öncelikle C ve C++ projesi önerebilcek olan var mı? projeyle kendim uğraşmak istiyorum.Kod yazmadan C öğrenilmiyor hepimiz biliyoruz:))
yani bana orta zorlukta C projesi önerin lütfeen.kaç saattir bilgisayar başındayım ve nette işe yarar bir şey bulamadım.şimdiden çok tşkler.

arkadaşlar öncelikle merhabalar.C ve C++ derlerini alıp 2sinden de kaldım.bu yaz calışıp halletmem lazım.bana öğretici, öncelikle C ve C++ projesi önerebilcek olan var mı? projeyle kendim uğraşmak istiyorum.Kod yazmadan C öğrenilmiyor hepimiz biliyoruz:))
yani bana orta zorlukta C projesi önerin lütfeen.kaç saattir bilgisayar başındayım ve nette işe yarar bir şey bulamadım.şimdiden çok tşkler.
merhabalar arkadaşım bence c ile uğraşma c++ ile projeni yap.kullanacağın program dev c++ yada görsel olsun diyorsan borland c++ builder ile başla

yapacağın proje konusuna gelince önce hesap makinesi,media player tabanlı player,web browser,dosya işlemleri,bilgisayardaki dosyalarını tarayabileceğin bir tarayıcı,öğrenci notlarının vize-final aritmetik ortalama yada çan eğrisi gibi bir şey,telefon defteri,bilgisayarı belirli zamanlarda açıp kapatma gibi.....

sen düşün yardımcı olmaya çalışalım kolay gelsin..

bence visual studio programını kullanarak derleme işlemini gerçekleştir.Dev C++ gibi programlar kullanırsan büyük programlar yazmaya başladığında sorun olur.

bence visual studio programını kullanarak derleme işlemini gerçekleştir.Dev C++ gibi programlar kullanırsan büyük programlar yazmaya başladığında sorun olur.
büyük program yazana kadar sorunları çözmeyi öğrenir kendi tercihi sanki visual studio da sorunlar çıkmıyormu ki.

amiral battı oyununu yazmayı deneyebilirsin bizim okulda da proje olarak veriliyor(hacettepe üniv) ya da en basiti xox oyunu da olabilir

Arkadaşlar bende elektrik-elektronik mühendisliği 2.sınıfa geçtim. programlama dilleri üzerine yoğunlaşmak istiyorum bize okulda C# temel düzeyde öğretildi. C# le mi uğraşayım yoksa başka bir C diliyle uğraşayım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bende elektrik-elektronik mühendisliği 2.sınıfa geçtim. programlama dilleri üzerine yoğunlaşmak istiyorum bize okulda C# temel düzeyde öğretildi. C# le mi uğraşayım yoksa başka bir C diliyle uğraşayım bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
temel olarak hepsi aynı bazı ufak komutlarda farklılıklar var ama önemli değil ilerde 1-2 haftanı verip diğerlerinide öğrenebilirsin ama illaki şimdi olmasını istiyorsan emin değilim ama genelde c++ üzerinden yazılımlar yapılıyor

32 bit console tabanlı tic tac toe oyununu istersen kendi programımı paylaşabilirim.(visual c++)

arkadaşlar c bu işin başlangıcı aslında c den başlamak çok mantıklı fakat konsol uygulamalarından sıkılan arkadaşlarımız c++ ile uğraşıyor tabi görsellikte başlangıçta öğrenmeyi sevdirdiği için visual c++ borland c++ builder kullanıyorlar.Programlamayı bilgisayar uygulamaları anlamında düşünüyorsanız visual yada borland builder iyi fakat mikroişlemcileri programlama yada programlama mantığını iyice sindirerek öğrenmek istiyorsanız en azından dev c++ kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.Biryerlerden hazır kod bulup hatalarıyla uğraşacağınıza kendi hatanızı bulup giderin daha iyidir..

burda bizim sağ tarafta duyurular kısmında bir link var görürsün. orda yıl içinde yaptığımız matlab ve c++ örnek soruları ve çözümleri + sınav soruları ve çözümleri var. Fazlasıyla şimdilik işine yarar diye düşünüyorum :)

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,600
Son üye
mrpaz

Yeni konular

Geri