Bekle şu projeyi indirip baştan bir bakayım.
Strese soktun beni resmen. :)

Şimdi denedim.
O dediğin satırdaki fazladan olan noktalı virgülü sildim, derledim.
Devre yine sorunsuz bir şekilde çalıştı...

onu buraya eklermisin abi ? nasıl çalışır nasıl olur hatalı çeviriyor :) bende derlicem :) acaba senin libry dosyaları farklı mı

AL BUYUR :) hiçbişey yapmadım indirdim açtım. proteusu açtım direk çalıştırdım dogru çalışıyor. aynen hiçbişey yapmadan C de derledim tekrar proteusta açtım hatalı çeviriyor şaka gibi :) abi senin library farklı yaa

lib dosyalarını çalabileceğim bi yer varmı :))))) sadece kullandıklarını alıyım valla yeter yaaa yılan hikayesi oldu :D:D

Paylaşımınızdan dolayı size olan takdirimi belirtmek istedim. Herkesin yapacağı şey değil bu...Canı gönülden tebrik eder ve başarılarınızın devamını dilerim.

Paylaşımı yanlış anladınız sanırım.
Yukarıdaki paylaştığım sürücüler; benim bilgisayardaki kurulu olan CCS PIC'in kütüphanesi.
Ancak yine de bu forumda kütüphane oluşturulmak istenirse bu konuda tecrübem var, elimden geldiği kadar yardımcı olurum...

YARARMAN ABİ senin projeni değiştirdim uygun hale getirdim biraz bir şeyler yaptım sonucu aldım gibi :) ama yalnız ufacık sorum var ; derlemede senin stringler de girdiğim 6 haneli değerleri görüyorum. amacım bu 6 haneyi 2 + 2 + 2 yapmak. yani ikişerden birleştirmek.

char KIRMIZI[];
char MAVI[];
char YESIL[];

KIRMIZI = 0x + string[0] + string[1]; // ilk girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum
YESIL = 0x + string[2] + string[3]; // ikinci girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum
MAVI = 0x + string[4] + string[5]; // üçüncü girdiğim iki karakteri yan yana istiyorum

Uzun lafın kısası FFAA55 yazdığım zaman

KIRMIZI = 0xFF;
YESIL = 0xAA;
MAVI = 0x00;

Olmasını istiyorum. yani iki veya üç stringin birleşme olayını nasıl yaparız C dilinde

( Ama bak yılmıyorum bırakmıyorum savaşıyorum :)

Forum istatistikleri

Konular
128,940
Kullanıcılar
451,119
Son üye
nihat3455

Yeni konular

Geri