cep telefonu kulanklık çıkış voltajı ile röle tetikleme

tahir18

Üye
cep telefonu ile arayınca çalışan bi devre yapılacak, bu konuda deneyimli arkadaşlar deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Titreşim motorunun ucundan alınan voltajla bir transistör tetiklenebilir. Sonrada o transistör bir röleyi çektirir, daha sonra..............

GSM tel çalınca voltaj ile bir devre çalıştırmak kolay telin hoparlör çıkışındanda dtmf kod decoder ile şifre li kod çözücü hale getir ve isetediğn gibi çıkış aktif et

konu eski ama bende böyle bi kontrol devresi yapmak istiyorum. mikrofonlu kulaklık çıkışı 1,5-2 volt arası değişiyor sürekli. bazende 0.7 volt civarına düşüyor. mikrofonsuz sadece kulaklık çıkış voltajıda 0,4 volt civarında. bununla 220yle çalışan bi devreyi kontrol etmek istiyorum röle yardımıyla. nasıl bişey yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

merhaba CM8870 dıye bır entegre var onun pdf ini incele bırde link vereyim oraya bak yapacaksan ole kulaklık voltajıyla fılan uğraşma adam gıbı devre yap kullan Telefonla Uzaktan Cihaz Kontrolü
konu eski ama bende böyle bi kontrol devresi yapmak istiyorum. mikrofonlu kulaklık çıkışı 1,5-2 volt arası değişiyor sürekli. bazende 0.7 volt civarına düşüyor. mikrofonsuz sadece kulaklık çıkış voltajıda 0,4 volt civarında. bununla 220yle çalışan bi devreyi kontrol etmek istiyorum röle yardımıyla. nasıl bişey yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri