cep telefonu otomobil motoru calıstırmak

slm mıllet cep telefonu ıle nasıl otomobıl motoru calıstırırız otomobıle cep telefonu koyarsak onu arayıp kod gırerek yapabılırım ama o kodları nasıl devreye cıkartabılırım yardımcı olursanız sevınırım

Selam arkadaşım öncelikle pic programlama üzerine bilgin nedir ne kadar tecrüben vardır bilmiyorum ama aradığın projeyi iki farklı adresteki bilgileri birleştirerek elde edebilirsin bilim ve teknik kendimiz yapalım projelerine ve 320com adresine bakarsan işine yarayacak projeler bulabilirsin.

Bu işi biraz PICBasic bilgisi ve dtmf entegresi ile yapabilirsin. Antrak dergisi eski sayılarında ve diyer elektronik sitelerinde dtmf entegresinin kullanımı ile ilgili örnekler bulabilirsin. dtmf entegresi olarak da KT3170, HT9170, 8870 kullanabilirsin.

arkadaşlar aynı devreden hoca bana ödev verdi yardımcı olursasnız cok ssevinirim

ikinci bir yolu daha var. Buda pic ile cep telefonunu at komut yardımıyla kullanmak. At komutlarla yapabileceklerimiz daha da artıyor. Ama bu konuda bir kaç deneme yaptım. Elimde 16f84-628-877 vardı. Basic dili ile yapmaya çalıştım ama olmadı. Gerçi elimde PicBasic ile yazılmış bu konuda örnek falanda yoktu. Ama elinde bu tür program örnekleri olan bir arkadalımız varsa yardımlarını bekliyorum..

istediğiniz aslında devresi yapılması oldukça kolay ama esas sıkıntı araba boştamı değilmi sorgusu araba vitesde iken çalıştırılamayacağına göre vitesin durumunu bilmek gerekiyor arkadaşlarında dediği gibi at komutları ve dtmf ton kontrolü bir arada kullanılarak yapılabilir benim böyle bir devrem var 8 role çıkış 2 girişli arama geldiğinde otamatik cevap veren kaydedilen numarayı arayabilen veya msg atabilen bir devre güvenlik amaçlı tasarlamıştım 4 rakamlı şifre girilerek uzaktan ton kontrolü ile roleleri aktif yada pasif yapılabiliyor ama dediğim gibi problem devre değil arabanın kendisi

merhaba arkadaşlar.
adım mehmet istanbulda ikamet ediyorum.
ben askerden önce üye olmup aranıza kaltılmıştım.fakat daha kendimi tanıtamadan kısa bir sürede askerlik görevimi yapmak üzere
uzun bir süre elektronikten ayrılmış bulunmakatayım.
çok şükür vatani görevimi (şan ve şeref dolu 15 ayımı tamamlamış) yerine getirmiş bulunmaktayım.
askere gitmeme yakın bir zamanda işlemciler ile tanışmış ve azcık ucundan bir şeyler kapmıştım.
aslen ben makine teknikeriyim.
baba elektrikçi olunca ister istemez bu işede bulaşmış oldum anlıycağınız.
sağdan soldan kitaplardan iyi kötü kendimi geliştirmeye devam ediyorum.
birazcıkta PLC bilgim var.
işlemciler bu konuda çok dikkatimi çekmişti.Çünkü PLC içinde işlemci vardı.
bende PIC16f877a üzerine yoğunlaşmıştım.
bazı devrelerim var bizzat yapıp denedim.
çalışıyorlar ama nasıl paylaşıcağımı bilmiyorum.
dosya nasıl eklenir resim nasıl yüklenir vs.
bana bu konulaya ilgili yardımcı olursanız bende paylaşımlarımı gerçekleştirmeye başlayabilirim.

işlemciyi (pıc16f8877a) sürekli deneme kartından söküp programlıyıp tekrar deneme kartına takmak bana ölüm gibi geliyor.nedense bir türlü çözemedim.

plc gibi işlemciyi söküp takmadan nasıl bir devre kurabilirm bu konuda da yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

yardımlarınız için şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,362
Son üye
alp2234

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri