Ceza Durumuna Girdik mi?

yavuz55700

Üye
01.03.2012 tarihinde fatura geldi şubat ayına ait tarife ticarethane
ilk endeks:17562,700
son endeks:44391,700
tutar 4.171.37 tl
vergisiyle beraber hepsi 7.822,.16 tl

iki gündür sayaçtan endeks alıyorum
değerli ise
09.03.2012
180:68.122-------580:15.325------880:1.513
10.03.2012--
180:68.686-------580:15.441------880:1.520

AYRICA ANLAŞMALI ENERJİ FİRMASINDAN FAturalanıyoruz cezaya girip girmediğimide yazmıyor fatura olduğu için

değerlerim bu trafom 1000 kw lojistik deposu değerleri trafodan aldım köhler marka sayaç

hesabıma göre ceya girmişiz
cezaya girip girmedğime yardımcı olun sizden ricam acillllll
şimdiden sağolun kardeşler ailerim ...

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhabalar

İndüktif farkın %21, kapasitif farkın %6 görünüyor. Son düzenlemeyi tam olarak bilmiyorum. Ama indüktif fark %20 üzeri ceza, kapasitif te %10 üzeri ceza. Ceza yememe ihtimalin de var.

iyi çalışmalar

yemişte olabilirim yememişte ama kesin bir cvp lazım çünkü hemen elektrik şirketinden gerekenin yapılması için yardım isteyecem tşk ederim
cvplarınız bekliyorum

Merhabalar

Fatura üzerinde indüktif veya reaktif fiyatı diye ücretlendirme olamlı. Var ise yediğiniz ceza o. Eğer yok ise ceza gelmemiş demektir. Ama ceza yemeseniz bile sınırlardasınız. Kompanzasyonunuzu gözden geçirin.

iyi çalışmalar

kurulu gücüm yağmur enerjiyle:785kw
çarpanı:1380

Fatgurayı, bulundugunuz yerdeki enerji satan şirket veya tedaş okuyr. Onların faturasında sadace ceza varsa görürsünüz. Kullandıgınız enerji bedelinide Yagmur enerji faturasında görmektesiniz. Arkadasların belirtiği gibi su an krıtık sevıyeden ınduktif cezadasınız. Bunu sız kendınız halledeceksınız. Yagmur enerji, sızın iç sorununuza karışmaz.

Anlaşmalı bir elektrik firmasından gelen fatuda cezayazmıyorşubat ayına ait fatuarada şuan ben kendi elektrik firmasından arızasının giderilmesi için yardım isteyecem sağolun kurulu gücümüz 785 kw olsa bile cezaya girmiş olurmuyuz

Reaktif faturanın ayrı kesildiğini duymuştum özel firmalardan elektrik alımlarında. Dağatım altyapısına bakan firma kesiyor olabilir. Son verdiğiniz değerlere göre endüktif bir miktar fazla gidiyor %20.5 gibi. Trafonuzun sabit kondansatörünü de kompanzasyonunuzla birlikte kontrol ettirin. Yükleriniz düşük seyrediyor anladığım kadarı ile, fazlararsı dengesizlik de sebep oluyor olabilir.

Elektrik şirketinden adam çağırttım onlarda trafoda sabit kondansotör olmadığı için yaptığını söyledier gurup kondansötör olması gerekiyıormuş ondan dediler ama aslı varmıdır

1000 kva trafonuz için en az 10 kvar sabit koymanız gerekebilir. Duruma göre artırıp azaltmalısınız.
Aslında doğrusu birkaç saat boyunca (özellikle çalışma bitip başladığı saatler arası) sayaçtaki endüktif ilerlemeyi sayaç çarpanı ile çarpıp saat aralığına bölerek (akşam 7 sabah 7 ise 12 saat) saatlik sabit kondansatör ihtiyacını bulabilirsiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri