cezadan nasıl kurtulurum

* Kademe sayısı arttırılabilir. ( Küçük grupların sayısı fazlalaştırılabilir )
* Rölenin C/k ayarı gözden geçirilebilir.
* Kompanzasyon panosunun olduğu kısmın sıcaklığının çok yüksek olmaması gerekir.
* Harmonik ölçüm yaptırılabilir. Eğer harmonik derecesi yüksekse, endüktif reaktif olarak yazabilir.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kendi trafonuz var ise sabit kondansatör gurubuda koymanız gerekir. rölenin markasına göre daha iyi çözüm üretilir rölede%ayar kısmı mevcutmu

Selamlar.Röle markası Kael VARko-312.Röle ayarları tamamen bozuldu.Tüm grupları devreye alıyor.Şu an manuelde kontrol ediyorum.Tam yükte faz başına 1350-1450 akım çekiyor.Yükün en az olduğu dönemde 500-650 A çekiyor.Röle ayarları müdale olmadan nasıl değişir anlayamadım.2 grubun kontaktörleri yanmış.Yeni değerler 136,585--63,894--13,902

izmirhakan ' Alıntı:
Röle ayarları müdale olmadan nasıl değişir anlayamadım.2 grubun kontaktörleri yanmış.Yeni değerler 136,585--63,894--13,902
Şebeke gerilimindeki dalgalanmadan olabilir.
Yeni değerlerinize göre oranlar ise
Reaktif İndüktif / Aktif ......: %46,78 !!!
Reaktif Kapasitif / Aktif......: %10,17

sayaç öncesinde yasal olarak yapman gerekli olan trafo gücüne göre ortalama 40kvr kondansatör tak bunuda unutma

bence röleyi değiştir.ve akım trafosundan önce beslenecek şekilde sabit bir grup devreye bağla.Sabit grup trafo gücünün %2 si civarında olsun..Kondansatörlerin yanma sebebi Röledeki adımlama süresinin çok kısa olmasından kaynaklanmış olabilir.

*Arkadaşım kondaktörüm yandı diyorsun seçtğin kondaktör beslediği gurup kondansatörüne uygunmu?
*Trafonun gücüne uygun sabit kondansatör grubu bağladınmı ?
*Devreye alma ve çıkarma süreleriniz kaç ?
*Birde devreye deşarj ünitesi bağlamanı tavsiye ederim iyi çalışmalar

Reaktİf oranları görmek için hazırlanan çizelgenin şifresini alabilirmiyim. çok kullanışlı teşekkürler.

Merhaba İzmirlihakan

Sorununuz hala devam etmekteyse, ürettiğim dinamik kompanzasyonu sayesinde %100 çözümler sağlıyoruz. sanıyorum İzmir'desiniz. bende öyle. sorununuzu kökten çözmek amacıyla yardımcı olmak isterim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…