cift devirli fan motorları nasıl baglanır

cıft devirli

• 8 adet motor

Oy: 0 0.0%
  • cıft devırlı

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ustam şöyle izah edeyim kapalı otopark var burda 12 adet motor var duman tahliye fanı cift devirli klemensinde 6 adet bağlantı ucu var motor etiketi 3 kw ve 9 kw yazıyor ben buna pano yapacağım isteğim su motor birinci devri manüel pako ile calustiracagim ikinci devir ise yangın çıktığında otomatik çalışacak 12 adet fan manuelde tek tek pako ile calistirmajk istiyorum ama otomatikte hepsi çalışması lazim
Öncelikle 0-1 bi pako kullanarak 12 tane kontaktorle 3kw'lik bağlantı uçlarıyla manuel calisitirmayi sağlayabilirsiniz, otomatik içinde eğer sisteminiz adresli ise sisteme bir adresli bir output modülü eklersiniz ve bunun çıkışını kullanarak isterseniz yüksek güçlü tek kontaktor ya da yine hepsi için ayrı kontaktorler ile kontaktorleri tetiklersiniz ancak aynı anda hem manuel hem otomatik uçlara besleme geçmesin diye manuel pakoya giden beslemeyi otomatik kontaktorunun normalde kapalı ucundan gecirmelisiniz, otomatik kapalıyken manuel kontaktorler devre dışı kalır, ilk aklıma gelen çözüm buydu.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ustam 12 tanesine de bu sekılde ayrı ayrı mı yapacagım

ayrıca bıraz daha acıklayıcı olursa sevınırım

sistem adreslimi derken

ustam 12 tanesine de bu sekılde ayrı ayrı mı yapacagım

ayrıca bıraz daha acıklayıcı olursa sevınırım

sistem adreslimi derken
Manuelde 12 tanesini de ayrı ayrı çalıştırmak istiyorsanız 12 pako + 12 kontaktor kullancaksiniz mecburen. Adresliden kastim yangın ihbar sisteminizdi.

yangın ıhbar sıstemı olacak pekı yangın esnasında calısacak olan devır nasıl olacak

Yalniz orneklerimi ben mantık olarak verdim jet fandan mı bahsediyorsunuz, veya devir bağlantı şemaları var mı elinizde

4bc35569744a8e60061b1867555292f6.png

Örnek bir jetfan motorunun devirli bağlantı şeması, bunu da inceleyebilirsiniz.

bu gonderdıgınız semada 1-0-2 pako var ben 1-0 pako kullanacagım
motorların etıketınde bırıncı devır 3 kw - Y ıkıncı devır 9 kw - Y
her bır motor ıcın 3 adet kontaktor mu kullanacagım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam bunu geliştirebilirsiniz, siz 0-1 kullanın, 2 numaralı ucu da yangın santralinden gelen otomatik için kullanacağınız çıkışa baglarsiniz olur.

anladım ustam santralden 12 adet otomatık ıcın cıkıs var mıdır ki

Forum istatistikleri

Konular
128,838
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri