cj1m cpu12 program sorunu

ilhancelik

Üye
arkadaşlar algıladığı sıcaklığa göre soğutma kompresörlerini devreye sokup çıkaran bir soğutma cihazı var. bu cihazda cj1m cpu12 kullanılmış. ben bu cpu nun içinden programı çekip yeni cpu ya yüklediğimde cihaz hiçbir hata vermeden çalışıyo yani hava üflemeye başlıyo fakat sogutucu kompresörler devreye girmiyor. ben programı cpu dan cihazdan çıkarıp aldım yani cpu yu cihazın üzerinden söküp aldıktan sonra programı içerisinden aldım ve cihaza bağlamadan boş cpu ya yükledim. sorunumun ne olduğu konusunda yarım lütfen. bu işlemleri cpu cihaza bağlı ikenmi yapmam lazım çünkü soğtma kompresörleri analog sinyal ile devreye girip çıkıyorlar sorun bundan olabilirmi.sorun başka noktadan ise ne yapmam gerekir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
degerlı uyemız programı vede sema varsa ulastırırsanız sıze daha ıyı destek olunabılır dıye dusunuyorum lutfen bunları yukledıgınız anda program tarafımdan ıncelenıp hata ve varsa sorun sızınle paylasılacaktır.

PLC IO tablosunu, hafıza tablosunu eski plc'den çekmeyi ve yeniye yüklemeyi denediniz mi?

evet denedim ama yinede olmadı. yarıdmıcı olan yokmu arkadaşlar

evet denedim ama yinede olmadı. yarıdmıcı olan yokmu arkadaşlar
sayın ılhancelık yardımcı olmaya calısıyorum ben sıze fakat sız yardım ıstemıyorum ben dıyorsunuz sıze yazdıgım mesajda programı ve seması varsa bana gondermenızı ınceleyerek sıze daha ıyı yardımcı olabılecegımı soyluyorum ama sız sankı devlet sırrı gıbı bunları benle paylasmıyorsunuz ben bırcok plc gıbı omronlada calısmıs durumdayım ıncelemek vede ona gore sıze cevap vermek ısterım sız eger burada paylasmak ıstemıyorsanız onu bılemem ıstedıklerım olmadan ben sadece burada dıger uyelerden farklı bırsey soyleyemem sıze

sayın gezer77 ustam tabikide devlet sırrı değil fakt program benim bilgisayarımda değil o yüzden gönderemiyorum.

sayın gezer77 ustam tabikide devlet sırrı değil fakt program benim bilgisayarımda değil o yüzden gönderemiyorum.

sayın ılhan bellekle kendı pc nızı tasıyabılır vede kolayca gonderebılırsınız en azından seması gonderırsenız dahada faydalı bılgı verebılırım sıze ayrıca sıze bır onerım olacak onu bır deneyın belkı sorununuz bundan olabılır cx programmerde plc ıle baglantınızı kurunuz
1-plc yı stop moduna alınız
2-Io table and unıt setup bolumune gırınız
3-acılan kısımda optıons menusunu tıklayınız
4-buradada crate bolumunu tıklayınız
5-bu ıslemden sonra sızın plc ye baglı unıteler vede adreslerı kendılıgınden olusacaktır
6-bundan sonra sorununuz cozulecektır eger sıstemde ılave unıtelerın yerı degısmedı yada programdakı adreslemeler yanlıs degılse

bunları acılen yaparak lutfen sonucunu buraya yazınız

gezer77 ustam mail adesi verirseniz sevinirim.buradan yükleyemiyorum. birde sorunum analog modülü cpu ya tanıtmam gerekiyor galiba ben bunu yapamıyorum bu konunun üzerine düşersek sorunum çözülebilir sanırım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. mail adresinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
sayın ılhancelık yukarıda yazdıgım maddelerı bırebır uyguladıgında tum moduller otomatıkman taranıp ondan kaydettıgınızde plc tarafından tanınacak sorununuz kalcacaktır sız yınede gonderın programı ınceleyeyım

Memoryleri kopyaladığından kesin eminsen.I/O table ı tekrar oluştur.Ayrıca analog I/O nun 0-10 v/4-20 mA switchlerinde(klemensin altında) herhangi bir değişiklik olmagına emin ol.Ayrıca eğer analog modülünün üzerinde herhangi bir hata lambası yanmıyorsa ya bu switchler yanlış ayarlanmmıştır ya da analog modulun cıkısı programdan enable olmuyodur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…