cnc ahsap makınasına program

taner_26

Üye
selam rover marka bı cnc tezgahımız var ahsap cnc otokette yazdıgımız programı nc ile calısan makınaya tanıtamıyoruz bide cnc de üç boyutlu malzeme işlene biliyormu yardımlarınız için şimdıden tesekkurler

otokette yazdıgımız programı nc ile calısan makınaya tanıtamıyoruz

CNC kontrol üniteleri, çizim programlarının dosyalarını alıp doğrudan kullanamaz. CAM yazılımları veya bazı yazılım araçları ile bu çizim dosyalarından, G/M kodlarının üretilmesi gerekir.

cnc de üç boyutlu malzeme işlene biliyormu
CNC makineye göre değişir. Makinedeki kesici takım, 3 eksende kontrollü hareket ettirilebiliyorsa, işlenir.

autocad te çizilen projeyi dxf olarak kaydetiyorum.bunu rover 27(x y z c aksında çalışıyor) cnc var onun programına çevirecek program arıyorum biliyorsanız bana yardımcı olurmusunuz.

Dxf to g code diye ara.
Mach-kcam-bobcad gibi programlar dxf leri doğrudan kendileri çevirebiliyor.

sana bu konuda yardımcı olabılırım mach konusunda ıyıyımdır yaptıgım makınelerde www.arc-cnc.com dan gorebılırısın

onun programını bende çok aradım. başka şekilde çözdüm. Ben Eskişehir deyim hangi şehirde olduğunu yazarsan yardımcı olmaya çalışırım

selam rover marka bı cnc tezgahımız var ahsap cnc otokette yazdıgımız programı nc ile calısan makınaya tanıtamıyoruz bide cnc de üç boyutlu malzeme işlene biliyormu yardımlarınız için şimdıden tesekkurler

artcam 2012 nin post çıkışlarında biesse rover için g-code üretebiliyor.

Sa rover 322 nin dosya format nedir bilen varmi yani alfacamde program yapiyorum ama makineye disketi taktigimda okumuyo .anc diye cikiyo dosya uzantisi makinenin sistemi nc1000

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri