cnc de klavuzla diş açma.(yardım)

Resmini koymuştum delincek parçaların.Pinomatik silindir tüp.Herbirinde 4 er delik var.ve devamlı bu deliklere diş açılacak.Miktar çok

Boyları ? ( en uzunu ~~)
delik derinliği ??

Sadece bu parçayı getirtsem işimi görebilirmiyim.

Boyları 1 metrede olabilir 5cm de .Malzemeyi yatay olarak bağlamayı düşünüyorum.

Hayır o ciddi bakanlar için ip ucu idi.
O kolay değiştirme için aparat coolled yani.
Ama uzunca olanı olur.
Çok ise para kazanılan iş dmektir kızılay için değildir.
Bu durumda biraz masraf yapmalısın.

Yatay bağlama uygun.
Ya motor kısmı ya da parça kısmı hareketli olacak.
Kademeli kasnaklar var ter düz takacaksın.
Motor ve karşısında basit bir yatak .
Yatakta mandren ve kasnak.
Kutuların ebatları değişeceği için yeri değiştirilip sıkılan bir sistem.
Kutuyu yatır del döndür del döndür...yani basit bir dayama ile olur.
Delmek için hareketli olana havalı piston , hem de baskı ayarı olur.
Bence kutu yani profil hareketli olsun.
Uzun olana sıpa koyarsın.
Delme bitince kasnak değiştir devir düşür mandrene matkap ucu yerine kılavuz bağla.
Doğrusu aparat .
Değilse yatağı serbest bırak yani hava pistonu çöz elle gidip gelsin.
Motoru döndür diş kaptı mı devam duracağı yerde motor stop .. reverse ..yani geri dönüş o kendi geri gider .. o yüzden serbest yatak ..

Baya baya ciddi iş ise daha derli toplu ve makine gibi görünümlü otomatik oyuncak...

http://www.aliexpress.com/item/High...Machine-Pneumaic-Tapper-Tool/32253999139.html

Bunlar fikir vermesi için..
sahi ne kadar duygusalsın ??

İstanbul da Bayrampaşa gibi yerlerde ikinci elçilerde ...

Sana lazım değilse ben alsam mı ki ?

http://www.ikincielmakine.com/Product/13898/klavuz-çekme-aparati

Son düzenleme:
Ben ilk önce şöyle bir şey düşünmüştüm ama işin seyri değişti,Daha önce yapmadığım birşey olduğu için ne kadar kuvvet tatbik edilecek bilmiyorum bazı testlerden sonra meydana çıkar.

Matkapla delik delmedin mi ?
işte o kadar ..
Diş çekerken serbest , o kendisi çekecek itecek..
Kılavuz düşük devirde en fazla 200
Mesela M5-M10 için alüminyumda , tork ayarlı pilli bir oyuncağım var onunla tork ayarı düşüklerde rahatça ve elde kılavuz çekiyorum.
Durma ve ters dönme anlarında tecrübeli değilsen eksen kaçar ve kılavuz çıt.
Ama zaten yataklı yapacaksın sorun olmaz kuvvet açısından anlattım.

Çok ciddi bir şey yapacak isen aynı anda dört delik deler sonra diş çeker bir oyuncakda olabilir.

Son düzenleme:
Evet bende şarzlı makkapla diş çekiyorum o yüzden sıkıntı olmayacak. Zaten klavuz ucunu kaptıktan sonra redüktörlü motor klavuzu çevirir. Geri gelmesindede zaten kuvvete gerek kalmıyacak.Klavuz çekme aparatı uygun yarın arayayım adamı ,eğer 2 tane varsa birinide sana alırız. Bu makinayı biri istedi Benimde elimde masa üstü cnc vardı satılık.ona adapte edip uygulayabilirim diye düşündüm.Eğer yapamazsam elimde patlamasın diye duygusal yaklaşıyorum.

Benim ilk düşüncem,Resimdeki gibi uyglama yapıp.z ekseniyle beraber redüktörlü motoruda çalıştırıp klavuzu ilerletmek z ekseni geri gelirken aynı dır komutunu redüktörlü step motorada verip klavuzun geri çıkmasını sağlamak tı.Klavuz bağlanan aparatı da ileri geri 1veya 2 cm hareket edebilecek şekilde yapmaktı.

Matkap ve ya kılavuzu deliklerin karşısına konumlamak için 3 eksen cnc ye gerek yok.
Ona yapılacak masrafla 3-5 ayrı ölçüde makine yapılır.
Böyle işlerde en azından malzeme parasının tamamını almadan ve yazılı sözleşme yapmadan başlama , acizane önerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…