Cnc makine nasıl yapılır ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

azat_

Üye
arkadaşlarım sorum çok basit olabilir ama cnc ile hiç uğraşmadığım için sıfırdan öğrenecem bu işi o yüzden sormak istediğimn şeyler var ;
1- cnc makinenin gövdesini kendimiz sıfırdan mı tasarlarız yoksa hazır bir şema plan proje mi vardır ?
2-parçalarının nerden temin ederiz ?
3-ve bu tasarım işini neye göre yaparız yani belli bir yapı formül v.s bişey mi var ???

sayın arkadaşı cnc lerde servo ve step motorlar kullanarak yapabilmektedir.bayağı maliyetli bir
işlem .dahası bu iş elektrik elektronik hidrolik pnomatik mekaniklik bir ekip işi

sayın arkadaşı cnc lerde servo ve step motorlar kullanarak yapabilmektedir.bayağı maliyetli bir
işlem .dahası bu iş elektrik elektronik hidrolik pnomatik mekaniklik bir ekip işi
Elektronik tamam mekanik tamam ama hidrolik,pnomatik ne kadar yardımcı olur cnc yapımına bilemedim.

1-Evet.Hazır her proje çalışma alanı,yapımı,kullanım şekli,duygusallığı(maddi kısmı) size uymayabilir.Mantığını kavrarsanız sizde projelendirebilirsiniz.
2-Neyden yapacaksınız.Elektronik kısmı motor ve sürücü kolay.Mekanik kısmını(rulman,linner aksam...) yine internet üzerinden temin etmeniz mümkün oraya geldinizde size adres veririz.Hatta şimdi verrelim işin duygusallığı açısından yardımcı olur.
3-Tasarımı sizin neyi nasıl işleyeceğinize göre faklılık gösterecekitr.Benim konumdaki cnc işinizi görecekse size yardımcı olabilirim zevkle.

2-Link vermeyi unutmuşum.Bu arada aşağıda linki verdiğim site ile yakından uzaktan alakam yoktur.Sadece forumdan alışveriş yapan ve memnun kalan arkadaşlar olduğu için verilmiştir.
http://www.sahinrulman.com/

eyvallah saol da duygusallıkla bu işin ne alakası var ????
ayrıca tasarımı nasıl yapıyorsunuz ???

eyvallah saol da duygusallıkla bu işin ne alakası var ???? ..

Duygusallık şöyle bir şey:

"Aşkı" satın alabilen şey cnc yi satın alabilir , yeteri kadar olduğu sürece..

ayrıca tasarımı nasıl yapıyorsunuz ???..

İhtiyaçlarımız ne yönde ise o doğrultuda kafamıza göre takılıyoruz.

Bu bölümü bulabildiğine göre :
Buraları önce oku , hikaye okur gibi olsa da oku.
Sonra kararlar vermeye başla.

Herkesn kitabında farklı harf farklı başlık ile başlar, bazıları köt der! Daha önce izlediğim bu vidyoyu bu konuya ilişkilendirmek benim aklıma gelmezdi KAZIMUGUR Usta, bir kez daha elini öpüyorum.

Akşam eve gidince ilk işim bu videoyu izlemek olacak.İş yerinde kısıtlamalar nedeni ile video ve foto göremiyoruz.

yav siz ne saçmalıyorsunuz arkadaş ???
ben diyorum ankara siz diyorsunuz başka bişeyyy..
ben burda cnc makine nasıl yapılır diyorum adam orda saçma sapan videolar paylaşıyor tövbe tövbe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…