cnc malzeme temini

Asıl konuya cevaben,

Hiwin, THK gibi markalar bildiğim kadarıyla isim yapmış ve dolayısıyla pahalı markalar. Elimde THK marka 12'lik iki çift ray ve araba bulunuyor. Z ekseni için ilerde onları kullanmayı düşünüyorum. 2. el olduğu halde boşluk hiç yok. Şimdiki makinemde ise Sahin rulmandan aldığım arabalı ray ve vidalı mil+somunları kullanıyorum. Kalitelerine birşey diyemeyeceğim fakat onlarda da boşluk hiç yok. Zamanla oluşur mu bilmiyorum. Doğru yağ ile yağlama yaparak ömürleri uzatılabilir.

Şahin rulman ürünlerinden memnun kaldım. Bu yüzden +1 diyebilirim.

4 eksenli bir sürücü alırsanız Y eksenindeki 2. motor olarak sürücüdeki dördüncü ekseni kullanabilirsiniz.

Seco kardesim merhabalar foruma yeni uyeyim uye olmamın amacı cnc hakkında elimden geldiğince yardımcıolmak. Bende 3-4 yıllık araştırmalardan sonra cnc yapmaya karar verdim ve yaptım sayılır tezgahımın boyu 2200x1600 senin makinaya yakın bir ölçü y ekseni için alttan destekli mil demissin bende oyle düşünmüştum ancak evdeki hesap çarşıya uymadı kopru uzun olduğu icin enbufak bir terazi sorununda yalpa yapıyordu haliylr linearları kastırıyordu bende kızağa donmek zorunda kaldım ve sanada tavsiyem linear kızaktır ne yaparsan yap mil olmuyor sakın mili deneme. Motorlar icinde eğerki hızın önemi yoksa okadar abartmaya gerek yok ben nema 23 2.2 nm motorla sıkıntısız haraket ediyor yetmez diyecek arkadaslar olur ama yetiyor. Şu srlekilde anlatayım ben 110kiloyum köprünün uzerine çıkıyorum ve çok rahat bir şekilde haraket ediyor vidalı millerim 16x05 aklına birsey takilirsa sormaktan çekinme

sen 110 kilosun ve köprüye çıkıp nema 23 2.2nm motor hareket ettirebiliyor ???

köprü hareket ederken tersine güç uygulamayı denedin mi ?? sen ağırlığı kızaklara veriyorsun..

hayır açıkcası bende bir tasarım yaptım ve tek motorla 3 amper 1 metre uzunluğundaki 1605 vidalı mili hareket biraz sorun olacak gibi

Merhaba;

Karaköyde bulunan birlik rulmanı tavsiye edebilirim. Bende bir abim sayesinde öğrendim orayı fakat pek bir şey alma imkanım olmadı uzak ve gittiğimde nereye park ederim düşüncesi ile
Fakat elektronikten mekaniğe kadar pek çok farklı markanın ürünlerinin bayiliği var diye anımsıyorum. Malum Karaköy piyasası da ucuz olur diye biliniyor. Alan kullanan varsa belki bizde fikir sahibi olmuş oluruz.

Birlik Rulman

İyi çalışmalar.

Tersine yuk uygulamadım evet kizaga veriyorum o yuzden hız gerekmiyorsa diye belirttim kesim yaparken veya talaş alırken yavas yapılırsa bi sıkıntı cıkmaz diyorum hangi motoru koyarsanız koyun terse kuvvet uygulanırsa motor korumaya gececektir. Bunu bir video ile kanıtlarım amac yardımcı olmak aramızda tartısma çıkartmak degil ben meanik yada elektronikten fazla anladığım icin degil yapıp gordugum icin bukadar net konusuyorum

kardeşim bende büyük ölçüde bir cnc yapacağım için yapmış olanlardan bilgi edinmeye çalışıyorum. bir kanıt peşinde falan değilim bilmediğim için soruşturuyorum..

Metal kalıp vs gibi işler için evet sw+sc.
Ahşapla uğraşacaksan alphacam her işini görecektir.

Kazim hocm 5 eksen karti 3eksen olarak kullanabilirmiz? 4 eksen cnc ile 3ksen kesim yaptirilablr dye dusunuyorum

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

bugun shn rulmana mesaj attım bakalım cevap bekliyorum.. sürücüler ve step motorlara baktım gayet uygun kalite nasıldır acaba ?

Ben tüm malzemeleri şahin rulmandan aldım ürünlerde hicbir sıkıntı yok cok kalitelimidir bisey diyemem ama simdilik bosluk falan yok yazımı okudunmu bilmiyorum ama tekrar yazayim linear ray ve kızak kullan sıkıntı yasama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…