cnc malzeme temini

hocam alt kısımları 10mm sac köprünün ayaklarıda 10mm içi boşaltılacak.
ek.. ayrıca çizimi banada gönderebilirseniz :)

selam
y ekseninde 2. motordan bahsediyorsun bunu nasıl planladın basitçe çizermisin.
ayrıca düşündüğün bilyalı millerin adımları çok yüksek,hassasiyeti yakalaman çok zor veya mümkün olmayacaktır.

saygılar

x ve y eksenlerinde araba sayısını +1 yapmanızı tavsiye ederim . en küçük titreşim işe yansıyor. iş yaptıranlar cok gıcık hemen görüyolar :) köprüde kesinlikle 25*10 gibi 4mm den az olmamak kaydıyla profil kullanın en ufak zorlamada kalın uç işlerinizde ters yön geçişlerinizde titreme yapıyor . köprünün ayakları geniş olsun 3 arabalık en az 40 cm motorlarınızıda mümkünse encoder li yada servo kullanın . 25lik ray ve arabalar dan aşağı kullanmayın (küçüklerde civatalarını sıkması bile problem).z ekseninde düz step motor kullanacaksanız motor boştayken aşağıya kaymaması için bir piston yada yay koyun yazdıklarımın bilimsel bir yanı yoktur sadece kendi izlenimlerim . kolay gelsin .

x ve y eksenlerinde araba sayısını +1 yapmanızı tavsiye ederim . en küçük titreşim işe yansıyor. iş yaptıranlar cok gıcık hemen görüyolar :) köprüde kesinlikle 25*10 gibi 4mm den az olmamak kaydıyla profil kullanın en ufak zorlamada kalın uç işlerinizde ters yön geçişlerinizde titreme yapıyor . köprünün ayakları geniş olsun 3 arabalık en az 40 cm motorlarınızıda mümkünse encoder li yada servo kullanın . 25lik ray ve arabalar dan aşağı kullanmayın (küçüklerde civatalarını sıkması bile problem).z ekseninde düz step motor kullanacaksanız motor boştayken aşağıya kaymaması için bir piston yada yay koyun yazdıklarımın bilimsel bir yanı yoktur sadece kendi izlenimlerim . kolay gelsin .
Aynen bende öyle düşúndüm ama encoderli step nasıl oluyor hibrit servo gibimi

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

merhaba koçlu, y için 2 adet motor düşündüm bunuda [MENTION=10453]sait[/MENTION]_korkmaz abimin yaptıgı gibi yani 4 eksen sürücü alıp 4. ekseni y ekseni gibi sürmek. maddi imkansızlıklar sebebiyle daha ortaya herhangi bir şey çıkartamadım.. solidworks ude çözemedim pc sürekli kasıyor çözebilmiş değilimm

Pc nasıl bir şey ?
Sw hangi versiyon ?
Yeni versiyon yerine eski versiyon kullanabilirsin.

Büyük tezgah demek ağaç -plexy filan demek , sw yerine doğrudan alphacam e yönel.

..z eksenin motorunu 8,5 nm düşündüm..
Yanlış düşünmüşsün bence "fazla" düşünme .
"Basit makineler" den vida hesabı bilir misin ?

[h=3]Toshiba Satellite L750-1PE Özellikleri[/h]İşlemci Türü: Intel Core i5, İşlemci Hızı: 2.40 GHz, Ekran Kartı: NVIDIA 1gb , Ekran Boyutu: 15.6", Sabit Disk: 750 GB, Bellek: 6 Gb ram 2gb ekledim

sw ise 2014 x64 bitlik sp2 birazda bende sıkıntı olabilir :(

büyük tezgahta en fazla işlenecek malzeme aluminyum kompozit daha fazlası zor hocam..

O pc nin sorunsuz çalışması lazım.
Bu işlerde kullanacağınız pc ler " temiz " olsun , ıvır zıvır yüklü internette cirit atan optimize hoptimize zorttimize edilmiş olmasın.
Özellikle cnc yi çalıştıracak pc de çizim programları güvenlik yazılımları gibi şeyler olmasın internete bağlanmasın bülütutu olmasın.
En doğrusu format atın ve imaj alın.
Sadece kullanacaklarınız kurun ve geri kalan servisleri pasifleştirin.
Harici yedek bir deponuz olsun.
Sık sık kayıt yapın .
Dosya sisteminizi geliştirin.
Ortalık sakin olsun.
Arama servisini (search) kapatın çok kaynak harcar.

Özet : O pc rahat işini görür.

Yanlış düşünmüşsün bence "fazla" düşünme .
"Basit makineler" den vida hesabı bilir misin ?

Buna cevap bekliyorum.

O pc nin sorunsuz çalışması lazım.
Bu işlerde kullanacağınız pc ler " temiz " olsun , ıvır zıvır yüklü internette cirit atan optimize hoptimize zorttimize edilmiş olmasın.
Özellikle cnc yi çalıştıracak pc de çizim programları güvenlik yazılımları gibi şeyler olmasın internete bağlanmasın bülütutu olmasın.
En doğrusu format atın ve imaj alın.
Sadece kullanacaklarınız kurun ve geri kalan servisleri pasifleştirin.
Harici yedek bir deponuz olsun.
Sık sık kayıt yapın .
Dosya sisteminizi geliştirin.
Ortalık sakin olsun.
Arama servisini (search) kapatın çok kaynak harcar.

Özet : O pc rahat işini görür.

Buna cevap bekliyorum.

Basit makineleri biliyorum ama vida hesabı hakkinda bilgim yok

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Vaktin olduğunda araştır öğren yararı olur.
Uygulaması çok.
Bir kolu kolayca çevirirsin ve koca arabayı kaldırırsın, hani kriko diyorlar ya.

Mesela z ekseninde ne kadar güç gerekir hesaplayabilirsin.
Hatta motorun üstüne çıktığında motor döner mi dönmez mi hesaplayabilirsin.
Mesela 3Nm yetiyorsa mesela 8Nm kullandı isen ve sürücüleri de hesaba kattığında ne kadar kar zarar ettiğini bulabilirsin.
Yani her halükarda bilmek iyidir.
Bilemenin en iyi yolu da okumaktır.

Forum istatistikleri

Konular
129,319
Kullanıcılar
451,767
Son üye
kivanc0zsoy

Yeni konular

Geri