cnc panom

2* sigortalar var sigorta için onu kullanabilirsiniz.Kaçak akım konusunda toprakla nötr çakışmazsa atmaz ama bence kaçak akımı makinenize değil makinenin çalıştığı prizin hattına bağlayınız

Sizin çıkışlar 0 volt çıkışlı ise sürücünün üzerinde dip sivici sink yazana alın sürücü ile kartın 0 volt larını birleştirin böylece sistemin voltajıyla sürücüde çalışacaktır. Gerekirse sürücü ayarları için bwni araya bilirsin tel no 0544 840 19 24

Hocam çok teşekkür ederim dediğiniz gibi 11 le 01 arasındaki bağlantıyı kaldırdım gnd ile 04 u ve 01 i bağladım sivici snk yaptım 2 ve 3 ileri geri bu şekilde mach 3 üzerinden start stop ileri geri kontrolünü sağladım. Fakat spindel hızını ayarlayamıyorum 12den 13 e 1k lık direnç atıyorum 13 ude pwm ye bağliyorum p108 parametresini sırasıyla 1, 2, 3 yapıp denedim olmadı bu konuda bir tavsiyeniz varmı arayıp rahatsız etmek istemedim saygılar

P108 2 yap 14 numarayla 4 numaraya 0volt ver sizin kartan 10v çıkışı varsa direk çıkan voltajı 13 e verin 14- 04 e de 0volt veein olur

Arkadaşlar malum bizim kartı sürücüye bağlana sürecinde epeyce denemeler yaptım bu denemeler sırasında kaçak akım rölesinin ilk faydasını gördüm. Denemeler sırasında sürücüden motora giden kablolardan ortadaki yerinden çıkmış sanırım röle attı motora baktım aşırı ısınmıştı. Kaçak akım rölesi olmasaydı biyerleri yakacaktık sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…