cnc programı

eczaboy78

Üye
slm ben bilgisayarda programı hazırlayıp cnc tezgahını aktarmak istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum bana yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

cad cam türü bi programlamı aktarıcan yoksa parça programı kodlarını biliyomusun?ve sistemin markası ne?

bu mack3 ü nerden bulabilirim ne melem bişeyse herkezde var bende yok çatlıcam cok özel bişiy gibi herkez onu kullanıyo gercekten elimdeki programın bi işe yaramadıgını düşünmeye başladım

banada bu konuda bi program önerirmisiniz benim kullandığım program artgrave2002 bunun benzeri bi program varmıdır ?? jiachen jd1225hs makinamın markası

catia 3 boyutlu katı modelleme proğramını öğren

Merhaba arkadaşlar, 2 yıldır süren cnc araştırma ve uygulamaları sonucunda nihayet bir cnc tezgahım oldu, Allah'ım hepinize nasip etsin inşallah.
* Tasarım ve projelerinizi 3d studio max, Adobe İllustrator, Freehand,Autocad gibi, vektörel çizim yapılabilen bir programla çizdikten sonra, dosya uzantılarını stl, dxf, dwg, ai gibi uzantılarla kayıt edin.
*Artcam, Mastercam gibi programlara bu dosyalarınızı açın, ama bu programları öğrenmeniz lazım, Artcam çok kolay kullanımlı bir program, Mastercam profesyonel. Bu programlarda cnc de işleyeceğiniz özellikleri tespit ettikten sonra, dosyanızı fanuc, mah2 gibi uzantılı (mm) milimetre cinsinden NC kod olarak alın.
*Mach 2, Mach 3 gibi cnc arayüz programlarını ve nc, txt uzantılı takım yolu bilgilerini yüklediğinizde, Mach programı, paralel port aracılığı ile kontrol ünitesine, oradan step sürücülere oranan da cnc şasesi çalışmak süretiyle, 30000 devirlik bir freze motorunun ucuna takacağınız bir parmak freze ucu ile istediğiniz deseni, rölyefi, cama, plaxiglassa, aluminyuma, mdf ye, bakıra , gümüşe işleye bilirsiniz. Allah'ım yardımcınız olsun. Herkese kolay gelsin.

ya arkadaşlar cnc tornada var cnc frezede var bunları lütfen belirtin markasıne modeli ne hangi program karman çorman bişey çıkıyo ortaya.

CNC Frezer WinMax isletim programi konusu hakkinda bilgisi olanlardan yardim istiyorum.

Arkadaşlar uzun zamandır mach 3 programı arıyorum .Bana nasıl yardımcı olursunuz. daima1@hotmail.c

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…