CNC router Limit Swicth , Home , Z eksenine Probe

Bir probe yapamadim projemin ismini degistirdim bu probe sayesinde kafayı yicem resmen zaten biliyorsun başından burada sıkıntı yaşayacağımi sinek küçük mide bulandirir hesabı
3. adıma tıkladıktan sonra probu birbirine deydirin doğru pini seçmiş olursunuz acil stop pini aynı ise farklı yapın
Bu kadar çok mesaj atmanız her mesajda farklı şeyler yazmanız yardımı biraz zorlaştırıyor. Tek mesajda bütün derdinizi sade bir dille anlatırsanız yardım etmemiz kolay olur.

Son düzenleme:

Aynen dediğinizi yaptım 3 . Adımda degdirdim ve x home pinini atadı 10 diye sonra bende 15 yaptim denedim sifirlamayi sifirladigi yerde durdu yukarı çıkmadı sonra reset dedim ve go to Z ye tikladim yukarı kalkti olumsuz

Z eksen kalibrasyon yaparken ilk başta git diyorum Z ye Z yukarı doğru gidiyor asagi inmesii gerekmezmi nmesi b alakalı olabiliirmi durum

Z ekseni aşağı eksi(-) yukarı artı(+) olur. 5 derseniz artıya gider yani yukarı -5 derseniz eksiye gider
Aynen dediğinizi yaptım 3 . Adımda degdirdim ve x home pinini atadı 10 diye sonra bende 15 yaptim denedim sifirlamayi sifirladigi yerde durdu yukarı çıkmadı sonra reset dedim ve go to Z ye tikladim yukarı kalkti olumsuz
10 atadıysa 10 kalacak ben acil stop pinide 10 ise acil stop u değiştireceksiniz.

Sorunu çözdüm mach3 Z inhibith butonunu on yapınca geri çekti kendini ilginç ne alakası var bilmiyorum ama şimdide go to Z deyince iş parcama tam sıfır almıyor probe tam sıfır görüyor keseceğim malzemeden 2 4 mm yukarda kalıyor anlamadım macrodan olabikirmi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…